لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

مالکوم گليزر کنترل باشگاه منچستر يونايتد را در اختيار گرفت


مالکوم گليزر سرمايه گذار ميلياردر آمريکايی در پی خريداری سهام مالکيت باشگاه انگليسی فوتبال منچستر يونايتد و افزايش تعداد سهام خود به بيش از ۷۵ درصد کنترل آن باشگاه را در اختيار گرفته است.

گليزر که صاحب تيم تمپابی باکانيرز در ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکا NFL است، حال می تواند باشگاه منچستر يونايتد را از بازار سهام لندن بيون بکشد و آن را يک شرکت خصوصی کند.

طرفداران باشگاه با اين گفته که گليزر هيچ اطلاعی از فوتبال ندارد و در نظر دارد که از منافع باشگاه بدهيهائی را که برای خريداری آن دارد بپردازد، به مخالفت با اقدام گليزر در خريداری باشگاه ادامه می دهند.

آنها همچنين تهديد کرده اند که تأمين کنندگان مالی (اسپانسرهای) تيم را تحريم کنند و روز شنبه طی بازی منچستر يونايتد در برابر باشگاه آرسنال که در فينال جام فوتبال انگلستان و در کارديف برگزار می شود غوغا بپا کنند.

هنوز آشکار نيست که آيا گليزر که ۷۶ سال دارد به خريداری سهام باشگاه تا مالکيت ۹۰ درصد آن ادامه خواهد داد يا نه. اگر سهام او به سطح ۹۰ درصد برسد، خواهد توانست سهامداران کوچکتر را وادارد که بقيه ۱۰ درصد سهام مالکيت باشگاه را به او بفروشند.

XS
SM
MD
LG