لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

دور نخست بازيهای حذفی ليگ بسکتبال NBA


در مسابقات حذفی ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان آمريکا NBA ، در نخستين مسابقه در سريال هفتگانه بازيهای گروه کنفرانس شرقی تيم ميامی هيت در زمين خود در برابر نيوجرسی نتس با نتيجه ۹۸-۱۱۶ به پيروزی دست يافت.

دامون جونز با کسب ۳۰ امتياز و دواين ويد با ۳۲ امتياز رهبری تيم ميامی اميددار شماره يک گروه را بعهده داشتند. شکيل اونيل گارد نامی تيم ميامی که هفته گذشته دچار آسيب ديدگی شديد پا شده بود، توانست ۱۷ امتياز و ۱۱ ريباند بدست آورد. وينس کارتر ۲۷ امتياز و ۱۰ ريباند برای تيم نيوجرسی کسب کرد.

در بازی ديگر گروه، شيکاگو بولز تيم ميهمان، واشنگتن ويزاردز را با نتيجه ۹۴-۱۰۳ شکست داد. بن گوردن بازيکن تازه وازد شيکاگو ۳۰ امتياز ساخت و همتيمی وی آندراس نوچيونی با ۲۵ امتياز و ۱۸ ريباند پيروزی تيم شيکاگو را ميسر ساختند که برای نخستين بار از سال ۱۹۹۸، زمانی که مايکل جوردن رهبری تيم را به کسب ششمين عنوان قهرمانی ليگ بعهده داشت، در مسابقات حذفی بازی می کند. تيم واشنگتن نيز برای نخستين بار در ۸ سال گذشته به بازيهای حذفی راه يافته است.

در گروه کنفرانس غربی، دنور ناگتس در زمين خود تيم سان آنتونيو اسپرز اميددار شماره دو گروه را در نخستين بازی در سريال هفتگانه مسابقات دو تيم با نتيجه ۸۷-۹۳ مغلوب ساخت. آندره ميلر ۳۷ امتياز برای دنور کسب کرد.

در بازی ديگر گروه، فينيکس سانز در برابر ممفيس گريزليز با نتيجه ۱۰۳-۱۱۴ برنده شد. شان ماريون با کسب ۲۶ امتياز و ۱۳ ريباند رهبری تيم فينيکس را بعهده داشت.

دوشنبه شب بوقت محلی تيمهای ايديانا پيسرز و بوستون سلتيکس در گروه کنفرانس شرقی و هوستون راکتس و دالاس ماوريکس در گروه کنفرانس غربی بديدار يکديگر می روند.

بازيهای حذفی ليگ روز شنبه گذشته آغاز شد و اين نتايج حاصل شد:
ديترويت پيستونز ۱۰۶- فيلادلفيا سونتی سيکسرز ۸۵
هوستون راکتس ۹۸ - دالاس ماوريکس ۸۶
بوستون سلتيکس ۱۰۲ – اينديانا پيسرز ۸۲
سياتل سوپرسونيکس ۸۷ – ساکرامنتو کينگز ۸۲

XS
SM
MD
LG