لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۴

رسيدگی به استفاده از دوپينگ در کنگره آمريکا


روز پنجشنبه تام ديويس نماينده کنگره آمريکا و رئيس کميته اصلاحات دولتی در کنگره، طی جلسه استماع آن کميته برای رسيدگی به استفاده از داروهای توانبخش غيرمجاز، استروئيد در ليگ اصلی بيسبال آمريکا رهبران ليگ را بدليل عدم همکاری لازم در اين مورد سرزنش کرد و از ستارگان بيسبال مصرانه خواست نسبت به اقدامات خود و مسئوليت هايشان در برابر عامه مردم هشدار باشند.

کميته اصلاحات دولتی کنگره با صدور احضاريه از مقامات ليگ و تعدادی از برجسته ترين بازيکنان ورزش بيسبال که نقش مهمی در فرهنگ آمريکا دارد، خواسته است در باره استفاده از استروئيد در ليگ اصلی بيسبال آمريکا شهادت بدهند.

آقای ديويس گفت آنان ظاهرأ ميزان جدی بودن هدف اين بازرسی را درک نکرده اند. شش بازيکن مشهور ليگ از جمله مارک مک گواير ، سامی سوسا و نيز باد سليگ کميسر ليگ و تعدادی از مقامات هيأت مديره ليگ، کارشناسان پزشکی و والدين دو ورزشکار آماتور که در اثر استفاده از استروئيد خودکشی کردند، در جلسه استماع روز پنجشنبه حضور داشتند.

مقامات کنگره به مديران و بازيکنان بيسبال گفته اند که بايد با نقش استروئيدها در اين ورزش در گذشته روبرو شوند، و يکی از اهداف جلسه استماع بررسی روش آزمايش بازيکنان برای تشخيص استفاده از استروئيدها بود.

رئيس کميته اصلاحات دولتی در کنگره گفت؛ بيسبال نمی تواند از گذشته نزديک آن روی گرداند و اعلام کند که روش جديد آزمايش بازيکنان همه چيز را حل خواهد کرد و پيش رود. آقای ديويس گفت نمی توانيد بدون در نظر گرفتن گذشته به آينده بنگريد.

بيسبال محبوب ترين ورزش ملی آمريکا است و ستارگان بيسبال برای بسياری، بويژه جوانان همانند بت تلقی می شوند. تعدادی از بازيکنان برجسته بيسبال که حتی در اين ورزش رکوردساز بوده اند به استفاده از استروئيد بويژه توسط جوانان و عواقب ناشی از آن بر سلامت جامعه را بررسی می کنند.

XS
SM
MD
LG