لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

قانونگذاران و مقامات آمريکايی پيرامون لزوم ادامه حضور نيروهای آمريکايی در عراق اختلاف نظر دارند


در اين چهارمين سالگرد جنگ عراق، قانونگذاران و مقامات آمريکايی پيرامون لزوم ادامه استقرار سربازان آمريکايی در عراق با يکديگر اختلاف نظر دارند.

سناتور دموکرات جان کِری يکشنبه (ديروز) در مصاحبه ای گفت، هيچ راه حل نظامی برای رفع اوضاع خشونت بار عراق را ميسر نمی داند.

در مصاحبه ديگری، استفن هدلی، مشاور امنيت ملی پرزيدنت بوش گفت، خروج نيروهای نظامی آمريکا از عراق، جايگاه امنی برای تروريستها در جهت ايجاد بی ثباتی در کشورهای همسايه عراق و حمله به آمريکا بوجود می آورد.

از سوی ديگر رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا گفت هنوز بسيار زود است که بتوان در مورد تأثير افزايش تعداد سربازان مستقر در عراق در جهت کمک به خاتمه خشونتها در آن کشور قضاوت به عمل آورد.

گيتس افزود، از زمان شروع استقرار ۲۵۰۰۰ سرباز اضافی در عراق تا کنون در کل نسبت به عملکرد نيروهای عراقی خوشنود است.

در حاليکه از حمله نظامی آمريکا به عراق چهار سال می گذرد ديروز (يکشنبه) اين کشور يکی ديگر از روزهای خشونت بار خود را پشت سر گذاشت.

مقامات عراقی می گويند، انفجار يک اتومبيل حامل بمب در بازار شلوغی در يک منطقه عمدتاً شيعه نشين بغداد دست کم شش نفر را به کام مرگ کشاند و حدود ۳۰ نفر ديگر را مجروح ساخت.

انفجار يک بمب کنار جاده در شرق بغداد و کشته شدن دست کم يک مأمور پليس، کشته شدن يک نفر در حمله با خمپاره در مرکز بغداد، و نيز قتل حداقل يک تن در جريان حمله به بازاری در بغداد، از جمله رويدادهای خشونت آميز روز گذشته در عراق بودند.

پليس عراق می گويد، اجساد حداقل ۹ نفر در عراق، از جمله پنج نفر در بغداد کشف گرديد.

در همين حال، ارتش آمريکا نيز خبر از کشته شدن هفت سرباز آمريکايی می دهد. چهار نفر از اين سربازان روز گذشته بر اثر انفجار يک بمب کنار جاده در غرب بغداد جان خود را از دست دادند. ارتش آمريکا می افزايد، يک سرباز ديگر آمريکايی نيز روز گذشته در يک حادثه غير رزمی به قتل رسيد.

XS
SM
MD
LG