لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

سناتور روبیو: به بازگرداندن «باب لوینسون» به آمریکا متعهد هستیم


این طرح را آقای روبیو به همراه بیل نلسون دیگر سناتور فلوریدا تهیه کرده اند
این طرح را آقای روبیو به همراه بیل نلسون دیگر سناتور فلوریدا تهیه کرده اند

سناتور جمهوریخواه «مارکو روبیو» از ایالت فلوریدا از تصویب یک قطعنامه در مورد باب لویسنون در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا استقبال کرد.

این قطعنامه که توسط روبیو و بیل نلسون دیگر سناتور فلوریدا که از حزب دموکرات تهیه شده، از رئیس جمهوری آمریکا و متحدان این کشور می خواهد که جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار بگذارند که در مورد «باب لوینسون» اطلاعات بدهد و به بازگشت او به آمریکا کمک کند.

باب لوینسون، مامور بازنشسته اف‌بی‌آی حدود ۱۱ سال پیش در سفر به جزیره کیش در ایران ناپدید شد.

خانواده او و دولت آمریکا بارها از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته اند که در مورد باب لوینسون اطلاعاتی به آنها بدهد و به نگرانی های نزدیکان او پایان دهند. اما مقامات جمهوری اسلامی کمکی در این باره نکرده اند و می گویند اطلاعی از سرنوشت وی ندارند.

قانونگذاران در آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را متهم به گروگان گیری می کنند و می گویند جمهوری اسلامی برای رسیدن به اهدافش شهروندان دیگر کشورها را گروگان می گیرد.

سناتور روبیو در توییتی که منتشر کرده گفته است که به بازگرداندن باب لوینسون در ایالت فلوریدا زندگی می کرد متعهد است.

برایان هوک نماینده ایالات متحده در نشست دوره ای توافق هسته ای با ایران چهارشنبه شب بدون نام بردن از فرد خاصی گفت که درباره آزادی تعدادی از شهروندان آمریکایی ایرانی تبار و آمریکایی در ایران با مقامات تهران خارج از بحث برجام گفتگو کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG