لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۴

اسرائیل در واکنش به پرتاب موشک از غزه، مواضع حماس را بمباران کرد


پهپاد اسرائیلی نزدیک کایت فلسطینی. حماس از کایت آتش زا برای حمله به اسرائیل استفاده می کند. آرشیو
پهپاد اسرائیلی نزدیک کایت فلسطینی. حماس از کایت آتش زا برای حمله به اسرائیل استفاده می کند. آرشیو

جنگنده بمب افکن های اسرائیلی بامداد چهارشنبه در واکنش به پرتاب ده ها موشک و خمپاره از غزه به مناطق مرزی اسرائیل، مواضع حماس را مورد حمله قرار دادند.

حماس پیشتر نیز با فرستادن بالن ها و بادبادک های آتش زا به آن سوی مرزها در اسرائیل، هدف هایی در غزه را مورد حمله هوایی قرار داده و فلسطینی ها با پرتاب موشک و خمپاره واکنش نشان داده اند.

در هفته های اخیر حماس با فرستادن بالن ها و بادبادک های آتش زا به مناطق جنوب اسرائیل موجب آتش سوزی در آن سوی مرز با غزه شده است. در این آتش سوزی ها بیشه زارها، و کشتزارها تخریب می شوند و به حیات وحش و دام ها آسیب جدی می رسد.

سخنگوی حماس با ستایش از پرتاب موشک به اسرائیل، آن را پاسخی به بمباران مواضع فلسطینی ها در غزه خواند اما مسئولیت پرتاب موشک را برعهده نگرفت.

ارتش اسرائیل از شلیک ۴۵ موشک و خمپاره از نوار غزه به مناطق جنوبی کشور خبر داده و گفته است ۷ فروند موشک توسط ضد هوایی «گنبد آهنین» در هوا رهگیری شده و۳ موشک نیز پیش از انفجار داخل غزه سقوط کرده است. نیروی هوائی اسرائیل به تلافی، ۲۵ موضع حماس را هدف قرار داده است.

در این عملیات، که از نظر دامنه و گسترش در هفته های اخیر بی سابقه بود، هیچ تلفات انسانی در غزه یا اسرائیل گزارش نشده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل به «حمله های شبانه سازمان تروریستی حماس به غیرنظامیان» اشاره شده و تاکید شده که این راکت پرانی ها زندگی غیرنظامیان غزه را در مسیر سراشیبی وخامت باری به پیش می راند.

سخنگوی ارتش اسرائیل می گوید بسیاری از ساکنان مناطق مرزی شب را در پناهگاه های ضد بمب به سر برده اند. سخنگو گفت اسرائیل این وضعیت و حمله های روزانه به قلمرو خود را تحمل نخواهد کرد.

حماس در ماه های اخیر با بسیج مردم غزه در کنار دیوار مرزی با اسرائیل تلاش دارد توجه جهانیان را به محاصره نوار غزه از سوی اسرائیل و مصر جلب کند.

از زمانی که حماس کنترل کامل نوار غزه را در دست گرفت و اعلام تعهد این سازمان به نابود کردن اسرائیل، محاصره آن از سوی مصر و اسرائیل آغاز شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG