لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۳

مقام پیشین اطلاعاتی اسرائیل: اول زیرساخت های انرژی ایران و حزب الله را هدف بگیرید


آیت الله خامنه ای رابطه نزدیکی با حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان دارد. در عکس قاسم سلیمانی هم حضور دارد.
آیت الله خامنه ای رابطه نزدیکی با حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان دارد. در عکس قاسم سلیمانی هم حضور دارد.

گزارشی از یونا جرمی باب در وبسایت روزنامه جروسلم پست

ژنرال اهود شنئورسون، رئیس پیشین «واحد ۸۲۰۰» که در واقع آژانس اطلاعات ملی اسرائیل است، می گوید در هر مناقشه ای در آینده با ایران یا حزب الله نخستین هدف سایبری که اسرائیل باید به آن ضربه بزند زیرساخت های این دشمنانش است.

این ژنرال بازنشسته ارتش اسرائیل روز یکشنبه در کنفرانسی درباره امور سایبری در دانشگاه تل آویو با تاکید بر اهمیت زیرساخت های انرژی برای اقتصاد ایران گفت: «انرژی ستون عمده اقتصادها است و برای بعضی کشورها سیستم گردش خون شان محسوب می شود.»

به گفته این مقام پیشین اطلاعاتی اسرائیل این گونه حملات در یک مناقشه اثری به مراتب بزرگتر و فراگیرتر از بی اثر کردن سیستم های تسلیحاتی دشمنان اسرائیل خواهد داشت که در حفظ برتری تاکتیکی اهمیت دارد ولی اثر استراتژیک چندانی نخواهد داشت.

سخنان شنئورسون از این جهت اهمیت دارد که به طور سنتی مقام های اسرائیلی حتی پس از پایان دوره خدمت شان درباره اهداف عمده حملات سایبری حرفی نمی زنند.

رئیس پیشین «واحد ۸۲۰۰» ارتش اسرائیل می گوید در عین حال اهدافی هستند که به دلایل اخلاقی هرگز نباید در دستور کار عملیات سایبری قرار بگیرد که شامل آب، غذا و بخش های بهداشت و سلامت می شود. این ژنرال اسرائیلی گفت مخالف حملات سایبری به بخش های بانکی کشورهای دشمن است زیرا به گفته او «تاثیرات پروانه ای» ناخواسته ای بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG