لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

زن انگلیسی که به خاطر نوشیدن شراب در پرواز امارات دستگیر شده بود، آزاد شد


عکسی از مقامات دبی در یک نمایشگاه هوایی. نوشیدن مشروبات الکلی در امارات در مکان عمومی ممنوع است.
عکسی از مقامات دبی در یک نمایشگاه هوایی. نوشیدن مشروبات الکلی در امارات در مکان عمومی ممنوع است.

دبی یک زن بریتانیایی را که همراه دختر ۴ ساله خردساله‌اش به خاطر نوشیدن یک لیوان شراب در یک پرواز به امارات متحده عربی بازداشت کرده بود، آزاد کرد.

الی هولمن منتظر برگزاری دادگاهش بود. او در ۱۳ ژوئیه بازداشت شده بود که عاقبت آزاد شد. خبر آزادی او را روزنامه گاردین منتشر کرد.

در صورت محکومیت در دبی، این زن ۴۴ ساله به ۱۰ سال حبس محکوم می شد.

او در یک پرواز ۸ ساعته از لندن به دبی همراه دخترش بود و می خواست دوستانش را در امارات ببیند. بر اساس گزارش ها، در پرواز خطوط هواپیمایی دولتی امارات یک لیوان شراب همراه غذا به او پیشنهاد شد و او نیز آن را پذیرفت.

به نوشته نیوزویک، اما زمانی که هواپیما در امارات فرود آمد، مامور مهاجرتی اماراتی اعتبار ویزای او را به خاطر نوشیدن شراب زیر سوال برد. او به هولمن گفت نوشیدن شراب در امارات و یا نگهداری آن جرم است. هولمن می گوید به مامور اماراتی گفت که در جریان پرواز یک لیوان شراب مجانی توسط کارمند شرکت هواپیمایی دولتی امارات به او داده شد.

یک گروه حقوق بشری که به آزادی هولمن کمک کرده است، می گوید قوانین امارات گمراه کننده است، از یک سو به شما در خطوط هواپیمایی خود شراب می دهند از سوی دیگر به خاطر پذیرفتن همان شراب، شما را در فرودگاه بازداشت می کنند.

هولمن گفته است از اینکه کابوس دستگیری در دبی پایان یافته و به خانه اش در انگلیس باز می گردد، خوشحال است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG