لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۷

آسوشیتدپرس: مهاجرت یکی از محورهای گفتگوهای رهبران «گروه هفت» است


نشست وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی G7 در ایتالیا

آسوشیتدپرس نوشت: یکی از محورهای گفتگوهای رهبران کشورهای عضو «گروه هفت» در روز جمعه ۲۵ خرداد، «مهاجرت» است و آنها به دنبال راه هایی برای مبارزه با قاچاق، و نیز افزایش سرمایه گذاری در کشورهایی هستند که مردم از آن مناطق مهاجرت می کنند.

بر اساس این گزارش، در عین حال قرار است در این اجلاس که روز پنجشنبه ۲۴ خرداد، در منطقه جنوبی «پوگلیا» در ایتالیا آغاز به کار کرد، موضوعات مهم دیگری مانند حمایت مالی از اوکراین، جنگ در غزه، هوش مصنوعی، تغییرات آب و هوایی و همچنین چین مورد بحث قرار گیرند.

آسوشیتدپرس اشاره کرد که در این میان، موضوع مهاجرت برای ایتالیا، میزبان اجلاس، که در یکی از مسیرهای اصلی ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا که از جنگ و فقر در آفریقا، خاورمیانه و آسیا فرار می کنند، قرار دارد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دراین ارتباط، جورجیا ملونی، نخست‌وزیر راست‌گرای ایتالیا، که به‌خاطر موضع سخت‌گیرانه‌اش در زمینه مهاجرت شناخته می‌شود، مایل است سرمایه‌گذاری و اختصاص بودجه برای کشورهای آفریقایی به عنوان راهی برای کاهش میزان ورود مهاجران بر اروپا افزایش یابد.

او که روز پنجشنبه در سخنرانی افتتاحیه اجلاس رهبران کشورهای عضو گروه هفت به این موضوع اشاره کرده بود، یک قرارداد ۵ ساله بحث برانگیز با کشور آلبانی امضا کرده است تا این کشور حوزه بالکان تا زمانی که ایتالیا به درخواست پناهندگی هزاران پناهجو است، میزبان آنها باشد.

بر اساس آمار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۲۲ هزار تن از طریق دریا وارد ایتالیا شده اند. در سال قبل از آن، بیش از ۱۵۷ هزار تن وارد این کشور شدند و نزدیک به دو هزار تن هنگام تلاش برای عبور از دریای مدیترانه جان خود را از دست دادند یا مفقود شدند.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده نیز با تعداد فزاینده ای از ورود مهاجران در مرزهای جنوبی خود مواجه است.

در این حال، شارل میشل، رئیس شورای اروپا، در اجلاس گروه هفت گفت که مقابله با مهاجرت «یک چالش مشترک است.»

اعمال محدودیتها برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچننی بریتانیا با انتقاد سازمان های حقوق بشری مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG