لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

تعداد کشته‌شدگان نظامی اسرائیل از آغاز عملیات زمینی علیه حماس به ۲۴ تن رسید


نیروهای اسرائیلی. آرشیو
نیروهای اسرائیلی. آرشیو

ارتش اسرائیل اعلام کرد که چهار سرباز این کشور روز پنجشنبه ۱۱ آبان، در جریان عملیات نظامی در نوار غزه کشته شدند. به این ترتیب، تعداد کشته شدگان نظامی اسرائیل در جنگ با گروه شبه نظامی حماس به ۲۴ تن رسید.

به گفته ارتش اسرائیل، علاوه بر این، دو سرباز در جریان عملیات در نوار غزه به شدت مجروح شدند.

به نوشته روزنامه جروزالم پست از زمان حمله حماس به اسراییل نزدیک به ۳۴۰ سرباز این کشور کشته شده اند.

در همین حال، ارتش اسرائیل اعلام کرد که در پی حمله جت‌های جنگنده این کشور با هدایت اطلاعاتی سازمان اطلاعات ارتش و شین بت، «مصطفی دلول» فرمانده گردان «صبرا تل الهوا» که نقش مرکزی در هدایت جنگ علیه نیروهای ارتش اسرائیل در نوار غزه داشت، کشته شده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرده که از زمان حملات حماس به این کشور در روز ۱۵ مهر، اقدام به انجام بیش از ۱۲ هزار حمله به حماس در غزه کرده و بیش از ۱۲۰۰ «اهداف تروریستی» را از بین برده است.

اسرائیل در واکنش به حملات حماس به این کشور در ۱۵ مهر نوار غزه را محاصره و حملات به آن منطقه را آغاز کرد. در پی حملات حماس بیش از ۱۲۰۰ تن در اسرائیل کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند.

به گفته حماس، بیش از ۸۵۰۰ تن در پی حملات ارتش اسرائیل کشته شده اند که اکثر آنها غیرنظامی هستند.

در مقابل، اسرائیل، حماس را متهم به استفاده از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی کرده است.

اسرائیل، این گروه را که توسط آمریکا و برخی‌ کشورها به عنوان یک گروه تروریستی معرفی شده است، متهم می‌کند که شبکه گسترده‌ای از تونل‌ها در زیر غزه از جمله در زیر برخی از بیمارستان ها دارد که گمان می‌رود در آن تسلیحات، مواد غذایی، تجهیزات دیگر ذخیره شده است.

XS
SM
MD
LG