لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

ارتش اسرائیل به ۴۰۰ هدف در غزه حمله کرد


جنگنده اف ۱۵ اسرائیل. آرشیو
جنگنده اف ۱۵ اسرائیل. آرشیو

سخنگوی ارتش اسرائیل روز سه شنبه دوم آبان، اعلام کرد که ارتش این کشور در روز دوشنبه اول آبان، به بیش از ۴۰۰ هدف نظامی در نوار غزه حمله کرد و تعدادی از «فرماندهان گروه تروریستی حماس» را به قتل رساند.

دانیل هاگاری در صفحه پیام رسان «ایکس» نوشت که هواپیماهای جنگی اسرائیل، ده‌ها زیرساخت و محل تجمع شبه نظامیان حماس را در محله‌های سجایا، شطی، جبلیه، درج تفاح و زیتون هدف حمله قرار دادند.

پیشتر ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که «ابراهیم الحصار رئیس سیستم ضد تانک حماس» در حمله روز دوشنبه کشته شده است. این چندمین مقام ارشد نظامی حماس است که ارتش اسرائیل از کشتن او خبر می‌دهد.

قبل از آن هم اسرائیل روز یکشنبه گفته بود که معاون فرمانده نیروی راکتی حماس در پی حملات ارتش این کشور کشته شد. حماس با تاخیر کشتن فرماندهان خود را تائید کرده است.

در این حال، آسوشیتدپرس به نقل از «بازماندگان» عملیات هوایی شبانه اسرائیل به خان یونس نوشت که در پی حمله به « یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در این شهر، دست کم ۳۲ تن کشته و تعداد زیادی زخمی» شدند.

در این ارتباط، گروه حماس که کنترل غزه را در دست دارد، می گوید در پی حملات اسرائیل، دست کم ۵ هزار تن که اکثر آنها غیر نظامی هستند، کشته شده اند.

اسرائیل می گوید که هدف حملاتش، از بین بردن اهداف نظامی حماس و دیگر گروه شبه نظامی است و اشاره می کند که این گروه ها از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

XS
SM
MD
LG