لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

حمله پهپادی و راکتی به دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق


پایگاه هوایی عین الاسد در عراق. آرشیوی
پایگاه هوایی عین الاسد در عراق. آرشیوی

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع و مقامات در عراق نوشت که پهپادها و راکت ها روز پنجشنبه ۲۷ مهر، دو پایگاه نظامی مستقر نیروهای آمریکایی در عراق را هدف قرار دادند.

به نوشته این خبرگزاری، این حمله «آخرین مورد از یک سری حملات پس از هشدار گروه های شبه نظامی عراقی به واشنگتن در مورد مداخله برای حمایت از اسرائیل علیه حماس در غزه» است.

شماری از این گروه ها، تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی قرار دارند.

دو منبع امنیتی به رویترز گفتند که پهپادها و راکت ها به پایگاه هوایی «عین الاسد» که محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی در غرب عراق است، شلیک شد و صدای انفجارهای متعدد در داخل پایگاه شنیده شد.

رویترز در مورد خسارات وارد شده پس از این حملات گزارش نداده است.

این خبرگزاری اشاره کرد که نیروهای آمریکایی در روزهای اخیر بارها در عراق و سوریه مورد حمله قرار گرفته‌اند.

در این ارتباط، نیروهای نظامی ایالات متحده بامداد روز چهارشنبه ۲۶ مهر، با رهگیری دو پهپاد، توانسته بودند یک حمله به این پایگاه را خنثی کنند.

به نوشته رویترز، این مقامات که خواستند نام شان فاش نشود، از بیان اینکه چه گروهی مظنون به حمله به پایگاه هوایی عین الاسد بوده است، خودداری کردند.

با افزایش تنش‌های منطقه‌ای در طول جنگ اسرائیل و حماس، واشنگتن به خاطر فعالیت گروه‌های شب،ه نظامی مورد حمایت ایران در حالت آماده‌باش قرار دارد.

در روز چهارشنبه، حمله پهپادی دیگری به پایگاه هوایی «الحریر» در شهر اربیل در کردستان عراق، که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، انجام گرفت اما خنثی شد.

رویترز همچنین نوشت که روز چهارشنبه، یک پهپاد به نیروهای آمریکایی در سوریه برخورد کرد که منجر به جراحات جزئی شد و یک فروند دیگر سرنگون شد.

XS
SM
MD
LG