لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

قوه قضاییه: چهره‌های بی‌حجاب از فعالیت حرفه‌ای محروم می‌شوند


بازیگران زن بدون حجاب اجباری
بازیگران زن بدون حجاب اجباری

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه روز یکشنبه هفتم خرداد با اشاره به یک «لایحه مستقل» در مورد حجاب اجباری جمهوری اسلامی گفت که «چهره‌ها» با جریمه‌های شدیدتر و محرومیت‌های اجتماعی روبرو می‌شوند و ارجاع به محرومیت فعالیت حرفه‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، متعلق به قوه قضاییه، بهزاد پورسید تاکید کرد: «در موضوع تکمیل قانون مجازات اسلامی، با تاکید رئیس قوه قضاییه، لایحه جداگانه‌ای برای تکمیل قانون تعزیرات تهیه می‌کنیم.»

او افزود: «این لایحه مستقلی است که در معاونت حقوقی در حال بررسی است و برای آن کارگروه نیز تشکیل شده است.»

از آغاز سال ۱۴۰۲، جمهوری اسلامی برای برخورد با زنان مخالف حجاب اجباری، به اقداماتی مانند مهر و موم کردن اماکن تجاری و محل‌های کسب مردم روی آورده است. این اقدامات، اعتراض های زیادی را به همراه داشته است.

این مقام قوه قضائیه گفت که در این لایحه، «بین مردم عادی و چهره‌های شاخص تفاوت وجود دارد و چهره‌ها با جریمه مشدد و محرومیت‌های اجتماعی روبرو خواهند شد.»

وی پیش‌بینی کرد که محرومیت‌های اجتماعی به اندازه کافی بازدارندگی خواهند داشت.

بهزاد پورسید با این ادعا که «مجازات‌های مکمل را بر اساس قانون در نظر گرفته‌ایم» گفت که موضوع فقط جریمه نقدی نیست و مجازات های دیگری نیز وجود دارد.

سخنان معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در شرایطی منتشر شده است که تلاش جمهوری اسلامی برای مجبور کردن زنان به رعایت حجاب اجباری، نافرمانی مدنی آنان را به دنبال داشته است و شمار قابل توجهی از زنان بدون پوشیدن روسری در مکان‌های عمومی، از جمله دانشگاه‌ها، حاضر می‌شوند.

XS
SM
MD
LG