لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۷

یک نماینده پارلمان اتریش خواستار قرار گرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی شد


هارالد تروخ، سخنگوی حقوق بشر حزب SPÖ اتریش و نماینده پارلمانی
هارالد تروخ، سخنگوی حقوق بشر حزب SPÖ اتریش و نماینده پارلمانی

هارالد تروخ، سخنگوی حقوق بشر حزب SPÖ اتریش و نماینده پارلمانی در مجلس، عصر سه‌شنبه، خواستار قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا شد.

تروخ در بيانيه‌ای با واکنش نشان دادن به صحبت‌های ابراهيم رئیسی «نابودی حیفا و تل آویو» را نابخشودنی و غیرقابل قبول خواند و گفت: «رژیم ایران آشکارا در تلاش است تا با تهدیدات خطرناک سیاست خارجی خود از وضعیت متشنج سیاسی داخلی منحرف شود.»

او با اشاره به اعتراضات سراسری در ایران و سرکوب معترضان گفت: «جامعه بین‌المللی نمی‌تواند نقض وحشیانه حقوق بشر یا تهدیدهای مداوم علیه اسرائیل را بپذیرد.»

تروخ پیش از این کفالت سیاسی سید محمد حسینی را برعهده داشت و در حال حاضر نیز کفیل سیاسی محمود مهرابی را برعهده دارد. در جریان اعتراضات سراسری که از اواخر شهریور ماه سال گذشته و پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی شهرهای مختلف ایران را دربرگرفت، برخی از نمایندگان پارلمان‌های اروپایی کفالت سیاسی بازاداشتی‌ها را برعهده گرفتند تا از این طریق در مورد وضعیت زندانیان آگاهی‌رسانی بیشتری صورت پذیرد.

یک روز پس از آن که نخست‌وزیر اسرائیل جمهوری اسلامی را به «نازی‌ها» تشبیه کرد، ابراهیم رئیسی به اسرائیل هشدار داد که «کوچک‌ترین اقدام» علیه جمهوری اسلامی «پاسخ سختی» خواهد داشت و «با نابودی حیفا و تل‌آویو همراه خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG