لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

مدیر حوزه علمیه تهران: به بی‌حجابان نباید خدمات دولتی، حمل و نقل و حق خرید از فروشگاه‌ها داده شود 


زنان بدون حجاب اجباری
زنان بدون حجاب اجباری

مدیر حوزه علمیه استان تهران از آنچه «سکوت» مسئولان ارشد جمهوری اسلامی در مورد «بی‌حجاب» نامیده، گلایه کرده و گفته که «سکوت مسولان در مورد مسئله حجاب عجیب است.»

به گزارش خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران، محمدهادی رحیمی‌صادق مدعی شده آنچه الان باعث «تعجب» به گفته او «مردم متدین، علما و حوزویان» شده، «سکوت عجیب» مسئولان همه قوای جمهوری اسلامی است.

او همچنین ابراز نگرانی کرده که «اگر وضع به همین صورت پیش برود»، بی‌حجابی به «همین محدوده‌ای که هست»، باقی نخواهد ماند و «کیفیت و کمیت» آن روز به روز «محدوده‌اش گسترش پیدا خواهد کرد» و متوقف نخواهد شد.

پس از آغاز اعتراضات سراسری که با کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی اوج گرفت، تلاش‌های عمومی برای اعتراض به «حجاب اجباری» در جامعه ایران گسترش چشمگیری نسبت گذشته یافت.

مدیر حوزه علمیه استان تهران مدعی شده «صبر مردم متدین ما به پایان خواهد رسید» و تهدید کرد که ممکن است خودشان «دست به اقداماتی بزنند» و جامعه دچار «نابسامانی و هرج و مرج» شود.

این روحانی وابسته به حکومت خواستار برخورد دولت با کارمندان خود، کارکنان شرکت‌های وابسته یا تحت فعالیت با مجوزهای دولتی، که مخالف حجاب اجباری هستند، شد و گفت: مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، بانک‌ها، دستگاه‌های دولتی و سیستم حمل و نقل عمومی باید به افراد مخالف پوشش اجباری «خدمات ندهند.»

در هفته‌های اخیر و با گرم‌تر شدن هوا، شدت فشار و برخورد نهادهای مختلف جمهوری اسلامی و انتشار سخنان چهرهای حکومتی علیه مخالفان حجاب اجباری شدت بیشتری گرفته و در برخی موارد به بیان تهدیدات جانی نیز انجامیده است.

برخی از ائمه جمعه و منصوبان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی مانند غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضایی حکومت ایران نیز در هفته‌های گذشته سعی کرده‌اند با تهییج بخش‌هایی از جامعه، آنان را وادار به انجام رفتارهایی علیه مخالفان پوشش اجباری کنند که از آن پیش از این با عنوان «آتش به اختیار» یاد می‌شد.

رهبر جمهوری اسلامی هفدهم خردادماه ۹۶ خطاب به حامیانش گفته بود هرگاه احساس کردند «دستگاه‌های مرکزی» حکومتی و دولتی «فکر و فرهنگ و سیاست و...» دچار «اختلالند» یا «تعطیلند»، «آتش به اختیار» وارد میدان شوند.

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه «کیهان» که زیر نظر مستقیم علی خامنه‌ای در این نشریه فعالیت می‌کند نیز بیست و هشتم اسفند ۱۴۰۱ با «غائله» و «کشف‌حجاب» نامیدن مخالفت بسیاری از ایرانیان با قانون «حجاب اجباری»، خطاب به مسئولان حکومتی نوشت این وضعیت را «جمع کنید» و تهدید کرد: اگر مسئولان جلوی «بی‌حجابی» را نگیرند، مردم وارد میدان می‌شوند.

XS
SM
MD
LG