لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

دولتی‌ها در فکر کرسی‌های مجلس؛ رسانه‌ها: وعده‌های انتخاباتی زمین مانده‌اند 


رسانه‌های ایران خبرهای از تلاش‌های مقامات دولت رئیسی برای تاثیر در ترکیب مجلس آینده منتشر کرده‌اند.
رسانه‌های ایران خبرهای از تلاش‌های مقامات دولت رئیسی برای تاثیر در ترکیب مجلس آینده منتشر کرده‌اند.

در شرایطی که کشور با بحران‌های زیادی روبرو است و بسیاری از وعده‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی و نزدیکان او در خرداد ۱۴۰۰ عملیاتی نشده، رسانه‌های ایران خبر از تلاش مقامات دولتی برای کسب کرسی‌های مجلس شورای اسلامی و ایجاد «مجلسی همسوتر» داده‌اند، اقدامی که حتی با واکنش‌های منفی میان طیف حامیان او مواجه شده است.

در همین زمینه، روزنامه «فرهیختگان» وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در شماره روز یکشنبه چهاردهم اسفندماه خود نوشت: در حالی که هنوز «یک سال تا انتخابات مجلس زمان باقی مانده» شاهد هستیم که «برخی چهره‌های بعضا دارای مناصب اجرایی» نیز فعالیت خود را آغاز کرده و «به سمت تشکیل گروه‌های سیاسی رفته‌اند.»

این رسانه در ادامه نوشته است: چند روز قبل از اینکه «مهرداد بذرپاش و امیرحسین قاضی‌زاده» در جلسه سیاسی «شبکه راهبردی یاران انقلاب» حضور پیدا کنند، «یوسف نوری، وزیر آموزش‌وپرورش دولت سیزدهم» نیز در جلسه گروه سیاسی دیگری با عنوان «جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی» حضور یافته بود.

این اقدامات آشکار اعضای کابینه یا چهره‌های نزدیک به ابراهیم رئیسی در شرایطی صورت می‌گیرد که هنوز وعده دولت جمهوری اسلامی مبنی‌بر «ساخت ۴ میلیون مسکن» تعیین تکلیف نشده و مردم با قیمت‌های افسارگسیخته مسکن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

از دیگر وعده‌های جنجالی این دولت، «ایجاد ۴ میلیون شغل» بوده که در وضعیت پر تورم و با رکود بازار ایران، هیچ نشانه‌ای از انجام اقداماتی در راستای اجرایی شدن آن، مشاهده یا اطلاع‌رسانی نشده است.

به نوشته روزنامه «فرهیختگان»، در شرایطی که «۳ ماه» از «آغاز مسمومیت‌های سریالی در مدارس» می‌گذرد و هنوز ریشه‌های اصلی آن مشخص نشده «نمی‌توان توقع داشت» مردم «برداشت خوبی» از «جلسات سیاسی متولیان اجرایی کشور» داشته باشند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی سال آینده شمسی برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG