لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

تجمع سراسری خانواده‌های دانش‌آموزان در مقابل ساختمان‌های آموزش و پرورش 


تجمع خانواده‌های دانش‌آموزان در اعتراض به عدم پاسخگویی مناسب نهادهای حکومتی درباره مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه.
تجمع خانواده‌های دانش‌آموزان در اعتراض به عدم پاسخگویی مناسب نهادهای حکومتی درباره مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه.

همزمان با گسترش مسمومیت دانش‌آموزان دختر که از استان قم، البرز و تهران آغاز و سپس به اصفهان، فارس و دیگر استان‌های ایران رسید، روز شنبه ۱۳ اسفند شماری از خانواده‌های دانش‌آموزان با تجمع در مقابل ساختمان‌های آموزش و پرورش در سراسر ایران علیه جمهوری اسلامی شعار سردادند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از آن حکایت دارد که شماری از خانواده‌های دانش‌آموزان با تجمع در مقابل اداره آموزش پرورش مناطق مختلف در تهران، اصفهان، اردبیل و دیگر شهر‌های ایران، ضمن سردادن شعار‌های «سپاهی، بسیجی، داعش ما شمایید» و «مرگ بر طالبان چه ایران چه افغان» نسبت به مسمومیت‌های سریالی که عده‌ای، از جمله روزنامه «هم‌میهن» از آن بعنوان «حمله بیولوژیک» نام می‌برند اعتراض کرده و خواهان پاسخگویی مسئولان شدند.

حساب توئیتری ۱۵۰۰ تصویر نیز با انتشار ویدئو‌هایی از سرکوب همراه با خشونت مردم معترض توسط لباس شخصی‌ها خبر داد. در تصاویر ویدئویی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تعدادی از نیرو‌های امنیتی با حمله به تجمع‌کنندگان، آن‌ها را بازداشت و به خودرو‌هایی شخصی منتقل کردند.

این تجمع سراسری در حالی است که در طی چند ماه گذشته، بسیاری از دانش‌آموزان دختر در مدارس گوناگون پس از استنشاق هوا با علائم مسمومیت روبرو شده و برخی از آنها به بیمارستان منتقل شدند. مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر در ایران اگر چه واکنش‌های جهانی را درپی‌داشته اما ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، واکنش‌های مقامات غربی درباره مسمومیت دانش آموزان را «عجولانه، عجیب و نمایشی» خوانده و نسبت به «سوءاستفاده از موضوعات انسانی برای تحقق اهداف سیاسی» هشدار داده است.

XS
SM
MD
LG