لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۳

روزنامه وابسته به سپاه: سلبریتی‌ها یاد حمله به دین افتادند


روزنامه جوان وابسته به سپاه، شخصیت‌های مشهوری که در مورد مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان واکنش نشان دادند را متهم به «حمله به دین» کرد.
روزنامه جوان وابسته به سپاه، شخصیت‌های مشهوری که در مورد مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان واکنش نشان دادند را متهم به «حمله به دین» کرد.

در پی واکنش‌های صورت گرفته به مسمومیت دانش‌آموزان دختر در مدارس ایران روزنامه نزدیک به سپاه نسبت به موضع‌گیری هنرمندان واکنش نشان داد و نوشت: «چرا رسانه‌های لندنی و شهره‌های وطنی بعد از مسمومیت دانش آموزان یاد حمله به دین می‌افتند؟»

به نوشته روزنامه جوان «در ماجرای مسمومیت‌ها، با پدیده‌ای جدید مواجهیم که شبیه آن را قبلاً ندیده‌ایم و هرگونه قضاوت صرفاً ناشی از برداشت‌ها و حتی عواطف شخصی است.»

این روزنامه معتقد است: «رسانه‌های لندنی و برخی شهره‌های وطنی، سوژه‌ای را برای انتقام‌گیری شکست آشوب‌های پاییز یافته‌اند و طبق معمول انگشت اتهام تسبیب یا ناکارآمدی را به سمت دین و حکومت برده‌اند.»

روزنامه نزدیک به سپاه تاکید می‌کند: «این اتهام‌افکنی‌ها البته مطابق روال گذشته بدون هیچ‌گونه سند و دلیلی است. وقتی دستگاه‌های مسئول در حوزه آموزشی و بهداشتی به قضاوتی نرسیده‌اند، خبرنگار لندن‌نشین یا سلبریتی کاخ‌نشین از کجا فهمید که ماجرا چیست و حکم را هم صادر کرد؟»

روند مسمومیت‌های سریالی در مدارس دخترانه کشور که از سه ماه قبل و به مرکزیت شهر قم آغاز شده است در میانه اسفندماه با گسترش به تعداد زیادی از شهرهای ایران، به دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی هم سرایت کرده است.

با گسترش و ادامه این مسمومیت‌ها دانش‌آموزان و دانشجویان در ایران، مردم انگشت اتهام را به سمت حاکمیت نشانه می‌روند، اما مقامات حکومت می‌گویند کار، کار «دشمن» است.

XS
SM
MD
LG