لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۹

تجمع اعتراضی بازنشستگان در شهرهای مختلف؛ «دولت بی‌کفایت، استعفا، استعفا»


تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف - سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱
تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف - سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱

امروز سه شنبه نهم اسفندماه بازنشستگان در شهرهای مختلف دست به تجمعات اعتراضی زدند و در واکنش به شرایط بد اقتصادی و معیشتی خود خواستار استعفای دولت شدند.

بر اساس گزارش شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان کشور ماموران امنیتی با حضور پررنگ در اطراف بهارستان اجازه تجمع به بازنشستگان را ندادند.

کانال تلگرامی این شورا به نقل از یک بازنشسته نوشته است: «مترو بهارستان را بسته بودند. ماشین‌های ون و حتی بزرگ‌تر از ون از جمله مینی‌بوس آورده بودند. محیط کاملا امنیتی بود، با الفاظ رکیک معلمان را مخاطب قرار می‌دادند و برخورد فیزیکی می‌کردند. رفتار بسیار خشونت‌آمیز با بازنشستگان داشتند. مامورهای امروز به بازنشستگان فحش و ناسزا می‌گفتند و بازنشستگان را پیروپاتال خطاب می‌کردند.»

به گفته این بازنشسته نیروهای امنیتی اجازه ندادند که تجمع شکل بگیرد و «تعدادی از بازنشستگان مرد را سوار ون کردند و با خود بردند و تا این لحظه اسامی همکاران دستگیر شده مشخص نیست.»

تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف - سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱
تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف - سه‌شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱

این بازنشسته همچنین گفته است: «بازنشستگان در گروه‌‌های ده پانزده نفره حرکت و شعار می‌دادند. به یکی از همکاران بی‌حرمتی کرده و گفتند: گورت را گم کن. از هر کسی که می‌خواست به طرف مجلس برود کارت شناسایی می‌خواستند. دم در مترو با باتوم و گاز اشک‌آور از بازنشسته‌ها استقبال کردند. دو نفر از خانم‌های مسن بازنشسته را گرفتند و آن‌ها هم گفتند که رهگذر هستند و حسابی ترسیده بودند.»

در رشت اما بر اساس گزارش‌های منتشر شده تجمع در مقابل استانداری شکل گرفته و بازنشستگان شعارهایی همچون «هزینه‌ها دلاری، حقوق ما ریالی»، «گرانی تورم بلای جان مردم» و «دولت بی‌کفایت، استعفا ،استعفا» سر دادند.

بر همین اساس در تاکستان نیز تجمع بازنشستگان قزوین در مقابل فرمانداری شکل گرفت و شعارهای مشابهی نیز سر داده شد.

براساس گزارش‌های منتشر شده در مریوان، کرمانشاه، سنندج، اراک و چند شهر دیگر تجمع بازنشستگان برگزار شد که در تمامی این تجمعات شعارهای مشابهی سرداده شد.

XS
SM
MD
LG