لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۸

اعتراض روزنامه کیهان به بازگشت به کار معلم قائمشهری 


اخراج یک معلم در مازنداران به دلیل پخش موسیقی در کلاس.
اخراج یک معلم در مازنداران به دلیل پخش موسیقی در کلاس.

روزنامه «کیهان» که زیر نظر نماینده مستقیم علی خامنه‌ای اداره می‌شود، به امام جمعه، استاندار و مقامات دیگر استان مازندران که از بازگشت «خانم معلم قائمشهری» حمایت و با اخراج او از سوی آموزش و پرورش مخالفت کرده بودند، اعتراض کرده است.

این رسانه که از محل بودجه عمومی اداره می‌شود، با «بلاگر اینستاگرامی» خواندن این معلم، نوشته است: او نمی‌داند «همخوانی» یک ترانه روایت‌کننده «شکست عشقی» مناسب «دانش‌آموزان پسر کم‌سن و سال» نیست؟

روز پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه در واکنش به انتشار ویدئویی از ترانه‌خوانی دانش‌آموزان مدرسه‌ای در قائمشهر، مدیر آموزش و پرورش مازندران از «اخراج معلم» و احتمال «لغو مجوز مدرسه» خبر داده بود که با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها مواجه شد.

عبدالرضا داوری، از مشاوران پیشین محمود احمدی‌نژاد نیز در این رابطه با استناد به آمار «گوگل ترند» نوشت: برخورد با معلم قائمشهری در ماجرای پخش ‎«گنگستر شهر آمل»، حجم جستجوی این ترانه محلی «مجید احمدی»، خواننده دهه هفتادی را طی ۲۴ ساعت به «۲/۵ برابر» بیش از جستجوی سرود حکومتی ‎«سلام فرمانده» و مورد حمایت رهبر جمهوری اسلامی در ایران رسانده بود.

صدف صفرزاده، معلم قائمشهری اندکی پس از واکنش مسئولان آموزش و پرورش و برخی چهره‌ها، با انتشار ویدئویی کوتاه، اعلام کرده بود از همه «مقامات بالا» عذرخواهی می‌کند، کلیپی که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را «تحت فشار» و مشابه «اعترافات تلویزیونی» دانستند، ولی کاربران حامی جمهوری اسلامی از آن استقبال کردند.

XS
SM
MD
LG