لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۷

ادامه واکنش‌ها به اخراج معلم قائمشهری؛ اداره کل آموزش و پرورش مازندران: اعلام ندامت کرده، تجدیدنظر می‌کنیم


مقامات استانی در آموزش و پرورش مازندران یک معلم را به دلیل پخش موسیقی در کلاس اخراج کردند.
مقامات استانی در آموزش و پرورش مازندران یک معلم را به دلیل پخش موسیقی در کلاس اخراج کردند.

اداره آموزش و پرورش استان مازندران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در حکم اخراج معلم قائمشهری که درپی انتشار فیلم پخش موسیقی در کلاس مدرسه از کار اخراج شده بود تجدیدنظر خواهد شد.

هفته گذشته فیلمی در رسانه‌های اجتماعی بخش شد که در آن یک معلم قائمشهری موزیک محلی را در کلاس پخش کرده بود، و تعدادی از شاگردان نیز با ترانه همخوانی می‌کردند. درپی انتشار این فیلم یکی از مسئولان آموزش پرورش استان مازندران اعلام کرد که با معلم مورد بحث «برخورد» شده و با او قطع همکاری صورت گرفته است.

انتشار خبر اخراج این معلم، در چند روز گذشته واکنش‌های فراوانی را درپی داشت.

امروز، شنبه، اداره آموزش و پرورش استان مازندران با صدور اطلاعیه‌ای در مورد این موضوع توضیحاتی را ارائه کرد.

در این بیانیه ادعا شده که «مدیر مدرسه طی نامه‌ای؛ کتباً درخواست تجدید نظر و مساعدت در خصوص ادامه همکاری این معلم» را مطرح کرده است. همچنین به ادعای این بیانیه «معلم مربوطه هم با اعلام ندامت و اذعان به عدم توجه به آثار سوء شانیت بخشی به برخی رفتار‌های غیر اخلاقی و هنجار شکن موجود در متن این ترانه، درخواست مساعدت جهت جبران اتفاقات اخیر را داشته است.»

اداره آموزش و پرورش استان مازندران در این بیانیه وعده داده که حکم اخراج این معلم «با حضور همه اعضای شورای نظارت مطرح و در خصوص ادامه همکاری وی تصمیم گیری خواهد شد.»

هفته گذشته در پی پخش ویدیویی از یک معلم که با پخش موسیقی در کلاس درس با دانش آموزان همخوانی می‌کرد مقامات آموزش و پرورش استان مازندران از اخراج معلم و احتمال لغو مجوز مدرسه خبر داده بودند. مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در این رابطه گفته بود: «به‌دنبال پخش آهنگ مبتذل توسط معلم یک مدرسه در شهرستان قائمشهر برخورد اداری لازم انجام شد و ضمن قطع همکاری با وی، به احتمال زیاد مجوز فعالیت مدرسه نیز لغو خواهد شد.»

حسین کمالی به خبرنگار خبرگزاری «ایرنا» گفته بود که رییس آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر جلسه شورا را برگزار کرد و درخصوص موضوع اتفاق افتاده «تصمیم گیری‌های اداری لازم اتخاذ شد» و براساس تصمیم و رای این شورا، در حال حاضر به مدیر مدرسه «تذکر کتبی» داده شد و برخوردهای اداری دیگر نیز صورت خواهد گرفت. این مقام استانی همچنین تاکید کرد که این شورا «بر عدم صلاحیت معلم مربوطه و قطع همکاری با وی رای داد و ایشان از روز یکشنبه هفته آینده اجازه حضور و تدریس در مدرسه را ندارد.»

XS
SM
MD
LG