لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۴

حضور در مجلس ختم مادرهمسر فرزین، جلسه بررسی وضعیت بازار ارز را به تعویق انداخت


سیاست‌های تازه بانک مرکزی تلاش دارد تا بازار ارز را تحت کنترل بگیرد.
سیاست‌های تازه بانک مرکزی تلاش دارد تا بازار ارز را تحت کنترل بگیرد.

بنابر اعلام روز گذشته باقر قالیباف، قرار بود صبح امروز جلسه غیرعلنی با حضور رئیس بانک مرکزی، معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد و دارایی برای بررسی وضعیت بازار ارز انجام شود. جلسه‌ای که به دلیل شرکت محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی در مراسم ختم مادرهمسرش به هفته آینده موکول شد.

خبر تعویق این جلسه و علت تاخیر آن را صبح امروز یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس اعلام کرد. این در حالی است که شتاب قیمت دلار در بازار و روند رو به رشد قیمت‌ها معیشت خانواده‌ها را به چالش کشیده است.

احمد نادری در مورد دلایل تعویق این جلسه توضیح داد: «علت به تعویق افتادن جلسه این بود که امروز جلسه هیات دولت بود و عملا آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور نمی‌توانست در مجلس حضور پیدا کند، همچنین مادر همسر آقای فرزین رئیس بانک مرکزی فوت کرده و ایشان هم امکان حضور در جلسه را نداشت.»

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بر این اساس تصمیم بر آن شد که موضوع بررسی نوسانات بازار ارز از جمله افزایش قیمت دلار در روز شنبه ششم اسفندماه به صورت غیرعلنی برگزار شود و بعد از آن با علنی شدن جلسه، مجلس وارد بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شود.

XS
SM
MD
LG