لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۴

مقامات نظامی «حمله پهپادی» به کارخانه تسلیحاتی اصفهان را تائید کردند: ریزپرنده‌ها بودند


انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان
انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

ساعاتی بعد از انفجار در یک کارخانه تسلیحاتی در اصفهان، مقامات نظامی ایران تائید کردند که این کارخانه هدف حمله پهپادی قرار گرفته است. با این حال، این مقامات تاکید دارند خسارتی وارد نشده و «ریزپرنده»‌ها از بین رفتند.
بامداد یکشنبه فیلم‌های ارسالی به صدای آمریکا نشان داد که انفجار و حمله‌ پهپادی در یکی از کارخانجات تسلیحاتی اصفهان روی داد.

ساعاتی بعد از این انفجار، محمدرضا جان نثاری معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه این انفجار خسارت جانی نداشته، به خبرنگار فارس گفت که یک انفجار در یکی از مراکز نظامی وابسته به وزارت دفاع رخ داده است که علل و عوامل آن در دست بررسی است.

بعد از آن، وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد که «در پی حمله ناموفق به یکی از مراکز این وزارت خانه در اصفهان»، خطر رفع شده و «ریزپرنده‌ها در تله‌های پدافندی» افتادند.

در بیانیه روابط عمومی وزارت دفاع اعلام شد: حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش بینی ها و تمهیدات پدافندی صورت گرفته یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

آتش سوزی در یک کارخانه شهرک صنعتی آذرشهر در نزدیکی تبریز بعد از زلزله خوی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

همزمان با انفجار در اصفهان، ویدئویی از تهران در فضای مجازی منتشر شده که یک شی نورانی از آسمان به زمین می‌خورد. صدای آمریکا هنوز نمی‌تواند به طور مستقل صحت این ویدئو را تائید کند.

ویدئویی از یک شی نورانی بر فراز شهر تهران - بامداد یکشنبه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:15 0:00

برخی کاربران نیز در فضای مجازی عکس و فیلم‌هایی از پرواز جنگنده‌های جنگی در تهران و آماده‌باش پادگان‌های نیروی هوایی جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.

تصاویر منتسب به پرواز جنگنده‌ در بامداد یکشنبه - تهران
تصاویر منتسب به پرواز جنگنده‌ در بامداد یکشنبه - تهران

XS
SM
MD
LG