لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۰

تصمیم تازه فدراسیون فوتبال؛ بازی با تماشاگر، اما بدون زنان


بنابر تصمیم تازه فدراسیون فوتبال، بازی‌های لیگ با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد، اما زنان سهمی از این حضور نخواهند داشت.
بنابر تصمیم تازه فدراسیون فوتبال، بازی‌های لیگ با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد، اما زنان سهمی از این حضور نخواهند داشت.

پس از ماه‌ها وقفه در حضور تماشاگران برای تماشای بازیهای فوتبال لیگ ایران، نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی خبر داد که بازی روز پنجشنبه بین تیم‌های استقلال تهران و ملوان بندرانزلی در تهران با حضور ۳۰ هزار تماشاگر برگزار می‌شود.

با این وجود منصور قنبرزاده بار دیگر مشکل «زیرساخت‌ها» را دلیلی برای عدم حضور زنان در استادیوم برای تماشای این بازی ذکر کرد. بازی بین این دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. همان ورزشگاهی که در ابتدای امسال چندین مسابقه لیگ برتر ایران در آن با حضور محدود زنان برگزار شد. حالا و پس از گذشت چند ماه، همان ورزشگاه مشکل زیرساختی پیدا کرده‌است!

در روزهای گذشته خبرهایی منتشر شد که به کانون‌های هواداری تیم‌های فوتبال لیگ برتر اعلام شده تا دستورالعمل‌های مشخصی را در مورد تماشاگرانی که به استادیوم‌ها وارد می‌شوند رعایت کنند.

با آغاز اعتراضات سراسری در انتهای شهریور ماه سال جاری که در پی مرگ مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی اوج گرفت، مقامات حکومت از هر نوع اجتماع و گردهمایی جلوگیری کردند و برهمین اساس از حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیز به بهانه‌های مختلف از جمله آلودگی هوا، یا همه‌گیری کرونا جلوگیری به عمل آمد.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی به مقامات فیفا تعهد داده تا مسابقات فوتبال با حضور زنان در ورزشگاه‌ها برگزار شود. تعهدی که هربار به بهانه‌ای از تحقق کامل و بدون محدودیت آن شانه‌خالی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG