لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

ادامه واکنش‌ها به خبر تعرض به ۱۵ نونهال در یک باشگاه در مشهد؛ مسئولان ورزش استان به دادسرا احضار شدند


انتشار خبر تعرض به ۱۵ نونهال در یکی از باشگاه‌های فوتبال در مشهد خبرساز شده است.
انتشار خبر تعرض به ۱۵ نونهال در یکی از باشگاه‌های فوتبال در مشهد خبرساز شده است.

خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، میزان، صبح یکشنبه از دستور دادستان استان خراسان رضوی برای احضار مسئولان اداره ورزش این استان برای ارائه توضیحات پیرامون «ادعای تعرض» به تعدادی از بازیکنان نونهال در یک باشگاه در مشهد خبر داد.

بنابر گزارش این خبرگزاری رسمی حکومت، با وجود اینکه «تاکنون شکایتی در مرجع قضایی در ارتباط با این موضوع ثبت نشده» مسئولان اداره ورزش استان خراسان رضوی امروز (یکشنبه) در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد حاضر خواهند شد.

در چند روز گذشته انتشار خبری در مورد تعرض مربی یک باشگاه فوتبال به ۱۵ نونهال در این باشگاه در مشهد واکنش‌های زیادی را برانگیخت.

این موضوع در پی آن علنی شد که مدیر رسانه سابق تیم شهرخودرو با انتشار یک استوری در اکانت اینستاگرامی خود، خبر از وقوع یک «فاجعه» برای فوتبال خراسان رضوی داد.

استوری مسئول رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو
استوری مسئول رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو

او مدعی شد که در چند روز گذشته «تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال در مشهد» با تجمع مقابل ساختمان هیات فوتبال خراسان رضوی به‌دنبال پیگیری «فاجعه‌ای عجیب» بودند.

به نوشته مدیر رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو، براساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از «تغییر رفتار» فرزندانشان و پیگیری و بررسی «محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان»، متوجه می‌شوند «مربی این باشگاه» آنها را مورد «آزار و اذیت» قرار داده است.

بر اساس اعلام رسانه‌های ایران، پس از انتشار این گزارش‌ها وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی دستور «بررسی و پیگیری» را داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی «ایرنا»، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دولت ابراهیم رئیسی به «حراست» این وزارتخانه دستور داده تا به موضوع «رسیدگی» کرده و پس از «بررسی این ادعاها»، در صورت «صحت» گزارش‌های رسیده، با عامل یا عاملین آن با «قاطعیت» برخورد شود.

رسانه دولت جمهوری اسلامی روز شنبه مدعی شده بود که این روند پیگیری‌ها از «دو هفته پیش» و به محض «وصول گزارش‌هایی از تخلف» در یکی از مدارس فوتبال در شهر مشهد، آغاز شده است.

باوجود آنکه مقامات دولتی سعی دارند این موارد مطرح شده را در سطح یک «اتفاق» یا «تخلف» اعلام کنند اما از چندی پیش رسانه‌های محلی استان خراسان رضوی و شهر مشهد گزارش دادند که ۱۵ نوجوان مورد تعرض قرار گرفته‌اند.

بنا بر نوشته خبرگزاری ایرنا، اداره کل حراست ورزش و جوانان خراسان رضوی با همکاری «یکی از نهادهای امنیتی» در حال «بررسی دقیق» موضوع هستند و قرار است گزارش بررسی «این ادعاها» پس از تکمیل، به «وزیر ورزش و مراجع ذی‌صلاح» ارائه شود.

XS
SM
MD
LG