لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۹

یک فعال ورزشی: ۱۵ نوجوان مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند؛ ایرنا: وزیر ورزش دستور بررسی «تخلف» را صادر کرده 


حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دولت ابراهیم رئیسی.
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دولت ابراهیم رئیسی.

بر اساس اعلام رسانه‌های ایران، پس از انتشار گزارش موارد متعددی از «آزار و اذیت» در یک مدرسه فوتبال شهر مشهد، وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی دستور «بررسی و پیگیری» را داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی «ایرنا»، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان دولت ابراهیم رئیسی به «حراست» این وزارتخانه دستور داده تا به موضوع «رسیدگی» کرده و پس از «بررسی این ادعاها»، در صورت «صحت» گزارش‌های رسیده، با عامل یا عاملین آن با «قاطعیت» برخورد شود.

رسانه دولت جمهوری اسلامی مدعی شده است که این روند پیگیری‌ها از «دو هفته پیش» و به محض «وصول گزارش‌هایی از تخلف» در یکی از مدارس فوتبال در شهر مشهد، آغاز شده است.

باوجود آنکه مقامات دولتی سعی دارند این موارد مطرح شده را در سطح یک «اتفاق» یا «تخلف» اعلام کنند اما از چندی پیش رسانه‌های محلی استان خراسان رضوی و شهر مشهد گزارش دادند که ۱۵ نوجوان مورد تعرض قرار گرفته‌اند.

بنا بر نوشته خبرگزاری ایرنا، اداره کل حراست ورزش و جوانان خراسان رضوی با همکاری «یکی از نهادهای امنیتی» در حال «بررسی دقیق» موضوع هستند و قرار است گزارش بررسی «این ادعاها» پس از تکمیل، به «وزیر ورزش و مراجع ذی‌صلاح» ارائه شود.

این موضوع در پی آن علنی شد که مدیر رسانه سابق تیم شهرخودرو با انتشار یک استوری در اکانت اینستاگرامی خود، خبر از وقوع یک «فاجعه» برای فوتبال خراسان رضوی داد.

استوری مسئول رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو
استوری مسئول رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو

او مدعی شد که در چند روز گذشته «تعدادی از خانواده‌های بازیکنان یک باشگاه فوتبال در مشهد» با تجمع مقابل ساختمان هیات فوتبال خراسان رضوی به‌دنبال پیگیری «فاجعه‌ای عجیب» بودند.

به نوشته مدیر رسانه‌ای سابق تیم شهرخودرو، براساس صحبت‌های مطرح‌شده از سوی خانواده‌های این بازیکنان، پس از «تغییر رفتار» فرزندانشان و پیگیری و بررسی «محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان»، متوجه می‌شوند «مربی این باشگاه» آنها را مورد «آزار و اذیت» قرار داده است.

XS
SM
MD
LG