لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۴

تایید فیش حقوق نجومی توسط رئیس شورای شهر تهران: رئیس دفتر مادرش است


نرگس معدنی پور، عضو شورای ششم شهر تهران
نرگس معدنی پور، عضو شورای ششم شهر تهران

با انتشار فیش حقوقی یکی از کارکنان شهرداری تهران که دارای نسبت با اعضای شورای شهر نیز هست، رئیس شورای شهر پایتخت پس از چند روز، آن را تایید کرده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران درباره فیش حقوقی «۳۳ میلیونی» متعلق به فاطمه منصورلی، کارمند قراردادی شرکت خدمات اداری شهر، وابسته به شهرداری، مدعی شده که او «رئیس دفتر مادرش» نرگس معدنی‌پور است.

در سالیان اخیر فیش‌هایی از حقوق برخی چهره‌های حکومتی یا وابستگان آنها منتشر شده که حاکی از تفاوت چند برابری میزان دریافتی آنها با کارکنان هم رده و عادی بوده که به «حقوق‌های نجومی» نیز شهرت یافته است.

رئیس شورای شهر تهران در حالی حضور دختر یک عضو شورای شهر در شهرداری تایید کرده و «قانونی» دانسته که مدعی شده «حقوق همه» در شهرداری تهران «بالا رفته است.»

در شرایطی که برخی از کسانی که در حوزه خدمات شهری فعالیت می‌کنند، مشکل «نداشتن قرارداد» دارند و یا نهایتا بیشترشان دارای «قراردادهای یکساله» هستند، مهدی چمران گفته است که استخدام «فاطمه منصورلی» با قراردادی «چهار ساله» است.

فیش حقوقی افشا شده دختر یکی از اعضای شورای شهر تهران.
فیش حقوقی افشا شده دختر یکی از اعضای شورای شهر تهران.

‏به رغم آنکه این مقام ارشد شورای شهر تهران گفته است مبلغ مندرج در فیش حقوقی دختر شورای شهر تهران ‏«قانونی» و جزو‌ «معوقات» او بوده اما برخی از فعالان حوزه شهری، این توضیحات را «توجیه» دانسته و استخدام این فرد را از اساس غلط و اشتباه دانسته‌اند.

تارنمای «انصاف‌نیوز» بیست و چهارم دی‌ماه نوشته بود فاطمه منصورلی، فرزند عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در «دبیرخانه شورای شهر» مشغول به کار شده است.

XS
SM
MD
LG