لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۴

رئیس شورای شهر تهران: منع تردد تاکسی‌های اینترنتی به فرودگاه امام «دلیل امنیتی» دارد


صف تاکسی در ایران
صف تاکسی در ایران

پس از یک هفته از اعلام ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی به محدوده ترمینال‌های «فرودگاه امام»، سرانجام رئیس شورای شهر تهران اعلام کرده است که علت آن «بحث‌های امنیتی» است. 

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مهدی چمران پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران در جمع برخی از خبرنگاران درباره ممنوعیت اخیر در حوزه حمل و نقل عمومی، گفت:‌ «راهنمایی و رانندگی کشور» اعلام کرده راننده‌های اسنپ، «راننده‌های داخل شهر» هستند و «شناسایی‌ها و آزمایشات لازم» برای «خارج از شهر» انجام نشده است.

سعید چلندری، سرپرست «شهر فرودگاهی امام خمینی» تهران سوم دی‌ماه از «دستور دادستانی» برای ممنوعیت ورود تاکسی‌های اینترنتی «تپسی و اسنپ» به شعاع «۸۰۰ متری» این فرودگاه خبر داده بود.

این مقام فرودگاهی جمهوری اسلامی بدون ارائه توصیحاتی، از «بروز برخی مشکلات» برای رانندگان تاکسی این فرودگاه خبر داده بود که منجر به «حضور معاون دادستانی» شده است.

رئیس شورای شهر تهران امروز یازدهم دی‌ماه همچنین مدعی شده است که این رانندگان «آمادگی خودشان و ماشین‌شان» برای سفر خارج از شهر «احراز نشده» و ممکن است این «صلاحیت را نداشته باشند»، لذا هم به دلیل «بحث‌های امنیتی» و هم «موضوع ایمنی» این مساله مطرح شده است.

چمران تاکید کرد: «ایمنی اتومبیل، راننده و مسافر از اهمیت بسزایی برخوردار است و اگر این خودروها می‌خواهند سفر خارج از شهر نیز داشته باشند باید ابتدا اجازه و مجوز لازم را دریافت کنند که این اجازه نیز به آنها داده می‌شود تا نسبت به سفرهای خارج از شهر نیز اقدام کنند.»

سعید چلندری، سرپرست «شهر فرودگاهی امام خمینی» چهارم تیرماه نیز به «باشگاه خبرنگاران» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی گفته بود تاكسی‌های اينترنتی درصورت «درخواست جذب مسافر» باید فعاليت خود را در «پاركينگ ٣» انجام دهند.

پارکینگ شماره ٣ فرودگاه بین‌المللی تهران، از جمله «پارکینگ‌های روباز» روبروی «ترمینال مسافری شماره ۱» است و نزدیک به مجموعه هتل‌های فرودگاهی قرار دارد. از نزدیک‌ترین خروجی مسافران ترمینال تا این پارکینگ با پای پیاده ۱۴۰۰ متر فاصله وجود دارد. بر اساس اعلام رسمی سایت این فرودگاه، پارکینگ شماره ۳ «جهت توقف‌های چند ساعته و یا چند روزه» پیشنهاد می‌شود.

هر چند سرویس‌های تاکسی اینترنتی به دلیل «بهای تمام شده کمتر» برای کاربران، از «اقبال بیشتری» نسبت به خدمات دهنده‌های مشابه برخوردار هستند اما همواره در سالیان اخیر با محدودیت‌های فراوانی برای فعالیت از سوی مقامات دولتی و قضایی جمهوری اسلامی روبه‌رو شده‌اند.

XS
SM
MD
LG