لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۶

هشدار رییس سازمان نظام روانشناسی؛ شیوع موج اختلال‌های روانی در ایران 


محمد حاتمی، رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور نسبت به شیوع موج اختلال‌های روانی در ایران هشدار داد و گفت: در طی یکسال گذشته و با توجه به‌ شرایط شیوع کرونا و قرنطینه و همچنین مشکلات معیشتی و بار روانی که بر مردم حاکم بوده و هست این هشدار از پیش به مسؤلان داده شده بود.

آن‌گونه که حاتمی به سایت «فرارو» گفته است: «نرخ اختلال‌های روانی در کشور به دلیل شرایط موجود در جامعه در حال افزایش است و شرایط ایجاب می‌کرد برنامه‌هایی از پیش برای مقابله با آن در نظر گرفته می‌شد.»

به گفته رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، آمار اختلالات‌ روانی پیش از کرونا در کشور ۲۸ درصد بوده و این عدد در حال حاضر به حدود ۳۳ و ۳ دهم درصد رسیده است.

روزنامه «هم میهن» نیز به تازگی در گزارشی از افزایش اختلالات روانی بعد از شهریور ماه یعنی همزمان با آغاز اعتراضات در کشور خبر داد. بر اساس این گزارش، بعد از شهریورماه ۱۴۰۱، کشته شدن مهسا امینی و شروع اعتراض‌ در نقاط مختلف کشور، در بعضی شهروندان نشانه‌های اضطرابی، بی‌خوابی، ناامیدی و حتی بازگشت بعضی اختلالات و ناراحتی‌های عمیق روحی دیده می‌شود.

XS
SM
MD
LG