لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

تشکیل پرونده قضایی برای کشته شدن کودک ۱۲ ساله توسط نیروی انتظامی در هرمزگان


سها اعتباری، کودک ۱۲ ساله‌ای که براثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی به اتومبیل حاملش کشته شد.
سها اعتباری، کودک ۱۲ ساله‌ای که براثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی به اتومبیل حاملش کشته شد.

چند روز پس از انتشار خبر کشته شدن یک کودک ۱۲ ساله بنام سها اعتباری در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی در جاده لامرد بستک که واکنش فراوانی در پی‌داشت، روز چهارشنبه ۷ دی ماه دادستان نظامی استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای این پرونده خبر داد.

محمدرضا حیدری دادستان نظامی استان هرمزگان به رسانه‌های ایران گفت: «فردی که در این حادثه اقدام به تیراندازی کرده شناسایی و پرونده در دادسرای نظامی هرمزگان در حال رسیدگی است.» این مقام قضایی توضیحات بیشتری درباره اینکه ضارب چه کسی بوده و آیا دستگیر شده یا خیر ارائه نداد.

به گفته این مقام قضایی، «شیشه‌های دودی خودروی پژوپارس سفید رنگ و همچنین بی‌توجهی راننده به تابلوی ایست» باعث شد که ماموران برای متوقف کردن آن اقدام به تعقیب و گریز و شلیک به لاستیک و بدنه خودرو کنند که این تعقیب و گریز باعث کشته شدن کودک ۱۲ ساله شد.

پیش‌تر، مهرداد مشوق، جانشین انتظامی هرمزگان ضمن تایید کشته شدن این کودک ۱۲ ساله در این خصوص مدعی شد: «ماموران انتظامی پاسگاه جناح از توابع شهرستان بستک با اقدامات اطلاعاتی از حمل و جابجایی یک محموله مواد مخدر توسط یک دستگاه خودرو پژو پارس مطلع و پس از بررسی موضوع با حضور در مسیر تردد قاچاقچیان طرح مهار را اجرا کردند.»

کشته شدن سها اعتباری کودک ۱۲ در پی تیراندازی ماموران نیروی انتظامی درحالی رخ داد که چهل روز پیش از این حادثه یک کودک ۱۰ ساله بنام کیان پیرفلک در شهرستان ایذه‌، در پی تیراندازی ماموران امنیتی این شهرستان کشته شد. با این وجود، ساعاتی پس از انتشار خبر کشته شدن «سها اعتباری» ویدئویی از پدر او در رسانه‌های وابسته به حکومت منتشر شد که تاکید می‌کرد کشته شدن دخترش ارتباطی به اعتراضات سراسری ندارد. با این حال این چندمین مورد در هفته‌های اخیر است که شهروندی بر اثر تیراندازی ماموران به اتومبیل در حال حرکت کشته می‌شود.

XS
SM
MD
LG