لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۸

چتر امنیتی بر سر امتحانات مدارس؛ درخواست آموزش و پرورش از پلیس فتا برای ورود به امتحانات نهایی 


آزمون تحصیلی دانش‌آموزان در ایران
آزمون تحصیلی دانش‌آموزان در ایران

همزمان با ابهامات بسیار در مورد برخی برخوردهای خشونت‌بار نیروهای امنیتی با بعضی از دانش‌آموزان معترض، یک مقام ارشد در وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی خواستار ورود پلیس «فتا» جمهوری اسلامی در بخش امتحانات مدارس شده است. 

محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش به خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی گفته است: درخواست ورود «پلیس فتا» به حوزه امتحانات دانش‌آموران را به این نهاد نظامی و حاکمیتی ارایه داده‌اند. بهانه‌ای که مقامات حکومت برای این اقدام بیان کرده‌اند، «جلوگیری از تقلب در امتحانات» است.

در جریان اعتراضات سراسری ماه‌های اخیر شهرهای مختلف ایران، بسیاری از دانش‌آموزان نیز با سردادن شعارهای اعتراضی و یا سوزاندن تصاویر رهبران جمهوری اسلامی، خواسته‌های خود برای تغییر حکمرانی و سبک زندگی را اعلام کردند.

در این حال، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش درباره «تأمین امنیت حوزه‌های امتحانات نهایی» نیز گفت: برای «قطع اینترنت» حوزه‌های امتحان، «مکاتباتی انجام شده» است.

در جریان اعتراضات دانش‌آموزی ماه‌های اخیر، در برخی موارد تصاویر و گزارش‌هایی از حضور نیروهای امنیتی در مدارس برای سرکوب معترضان منتشر شد و بعضی از کشته‌شدگان و بسیاری از بازداشت شده‌ها نیز دانش‌آموزان بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG