لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۱۳
اعتراضات سراسری ایران، مریوان، یک‌شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱

دوشنبه ۱۶ آبان - اعتراضات سراسری در ایران با وجود سرکوب شدید حکومتی ادامه دارد

تازه‌ترین خبرها از اعتراضات سراسری ایران در روز دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱

خلاصه خبرها

  • در روز دوشنبه حکومت ایران به همراهی تیم ساحلی ایران واکنش نشان داد و اقدام آنها را محکوم کرد. بازیکنان ساحلی در چند رویداد همراهی خود را با معترضان نشان داده بودند.
  • اعتراضات دانشجویی یک‌شنبه دست‌کم در دانشگاه‌های تهران، ارومیه، نوشیروانی بابل، شریف، آزاد مشهد و اصفهان ادامه یافت
  • روز یک‌شنبه ویدئوهایی از اعتراض دانش‌آموزان در شهرهای مختلف منتشر شد
  • خلاصه خبرهای یکشنبه ۱۵ آبان را اینجا ببینید
۰۰:۱۶ ۱۶.۸.۱۴۰۱

جان باختن دستکم ۳۱۹ معترض در ۵۱ روز گذشته

خبرگزاری هرانا از جان باختن ۳۱۹ معترض در ۵۱ روز گذشته خبر داده است. نقشه زیر پراکندگی جغرافیایی جان باختن معترضان در طول ۵۱ روز اعتراضات جاری را نشان می‌دهد.

۰۰:۴۵ ۱۶.۸.۱۴۰۱

حمایت ۱۲۱ اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دانشجویان 

۱۲۱ تن از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه از دانشجویان حمایت کرده و نسبت به بازداشت و تعلیق گسترده واکنش نشان دادند.

در بخشی از این نامه آمده است :«از منظر آموزشی باور داریم که کلاس‌های درسی که با غیبت دانشجویان تعلیقی و یا زندانی دایر شوند، فاقد شرایط عادی تشکیل کلاس‌ها هستند. »

گفتنی است طی روزهاي اخیر برخورد قهری با دانشجويان شدت گرفته و مواردی همچون مشروطی پیش از امتحان، ممنوع الورودی، اخراج، بازداشت و تهدید و ارعاب شدت گرفته است.

۰۰:۵۴ ۱۶.۸.۱۴۰۱

۲۰ بازداشتی و ۱۳۲ ممنوع الورود در دانشگاه علامه

بر اساس اخبار نهادهای حقوق بشری و تشکل‌های دانشجویی،‌ تا کنون ۲۰ دانشجوی دانشگاه علامه در جریان اعتراضات بازداشت شده‌اند و بیش از ۱۳۲ نفر نیز از ورود به دانشگاه و خوابگاه منع شده‌اند.

یکی از این بازداشتی ها نازیلا معروفیان، دانشجوی روزنامه‌نگاری و خبرنگار دیده‌بان ایران و رویداد ۲۴ است که شامگاه ۸ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

۰۱:۱۵ ۱۶.۸.۱۴۰۱

دفاع نایب‌رئيس مجلس از نحوه مقابله با معترضان در سیستان و بلوچستان؛ انتظار داشتید برای آنها شیرینی پخش کنند؟

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی از نحوه مقابله نیروهای امنیتی با معترضان در دو جمعه خونین زاهدان و خاش دفاع کرده و می‌گوید: «انتظار داشتید برای آنها شیرینی پخش کنند؟!»

۰۱:۱۸ ۱۶.۸.۱۴۰۱

تعقییر رنگ آب‌نمای شهری به رنگ سرخ توسط معترضان

معترضان در سبزوار آب‌نمای شهری را به رنگ خون درآورده‌اند. پیش‌تر در تهران و برخی شهرهای دیگر نیز این حرکت اعتراضی در واکنش به کشته شدن معترضان صورت گرفته بود.

۰۱:۲۴ ۱۶.۸.۱۴۰۱

سیامک آرام: تا جنایت علیه مردم ایران ادامه دارد شنبه‌های اعتراض واشنگتن را ادامه می‌دهیم

سیامک آرام یکی از برگزارکنندگان تجمع اعتراضی در واشنگتن‌دی سی: « شنبه‌های اعتراضی را تا رساندن صدای مردم ایران به گوش همه جهانیان ادامه خواهیم داد.»

۰۱:۴۷ ۱۶.۸.۱۴۰۱

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری‌ اسلامی می‌گوید: «سهل‌گیری ظاهری برخی دولت‌های قبلی منجر به تربیت نسلی شده که برخی در آن به هیچ قیدی مقید نیستند.»

۰۲:۰۲ ۱۶.۸.۱۴۰۱

برنامه‌ریزی بسیج برای ایجاد درگیری همزمان با ورود ملی‌پوشان فوتبال ساحلی به ایران

بر اساس خبرهای منتشر شده در شبکه‌‌های اجتماعی وابسته به بسیج و نهادهای امنیتی، نیروهای لباس شخصی قصد دارند در پاسخ به عدم همراهی با سرود جمهوری اسلامی توسط بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی و شادی نکردن آنان پس از دریافت کاپ قهرمانی در فرودگاه حاضر و با آنها برخورد کنند.

۰۲:۱۰ ۱۶.۸.۱۴۰۱

بازداشت یک پزشک در سنندج 

هرانا گزارش داد:‏« هانا وکیل، پزشک یکی از بیمارستان‌های سنندج از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سرنوشت و از محل نگهداری او اطلاعی در دسترس نیست.»

۰۲:۱۱ ۱۶.۸.۱۴۰۱

علی دایی خطاب به قهرمانان فوتبال ساحلی: درود بر قهرمانان ملی کشورم

علی دایی در پی همراهی اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی با اعتراضات سراسری، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «سپاس و درود بر قهرمانان ملی کشورم. در این روزها که همه ما داغداریم، من هم دغدغه ای کوچک برای شما شده‌ام. مهمترین چیزی که مرا دلگرم می‌کند محبت‌ بی‌دریغ شما هموطنانم است.»

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG