لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۶

تایید بازداشت «آرمیتا عباسی» توسط دادگستری البرز


آرمیتا عباسی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در مهر ۱۴۰۱
آرمیتا عباسی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در مهر ۱۴۰۱

حسین فاضلی‌هریکندی، رئیس دادگستری استان البرز درباره «آرمیتا عباسی» ضمن تایید بازداشت، گفته است که او توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به دلیل «انتشار مطالب در فضای مجازی» دستگیر شد و مدعی شد که قصد داشته با استفاده از «کوکتل مولوتوف» به پایگاه‌های بسیج، کانکس‌های انتظامی و کلانتری‌های منطقه «حمله و اقدام به آشوب کند.»

این مقام قضایی جمهوری اسلامی با رد مطالب منتشر شده در مورد «تجاوز» به این بازداشتی، اظهار داشته که آرمیتا عباسی پس از «تفهیم اتهامات»، به بازداشتگاه اعزام شده و ۲۵ مهرماه اعلام کرد که «روده‌هایش مشکل دارد» و به «بیمارستان امام علی» کرج اعزام شد که مشخص شد که این خانم «از گذشته دارای مشکلات گوارشی» مربوط به بیماری هموروئید بوده است.

مقامات جمهوری اسلامی تاکنون همواره در مورد جان‌باختگان یا تحت آزار قرار گرفته‌شدگان اعتراضات سراسری اخیر، اعلام کرده‌اند که آنها از پیشتر بیماری زمینه‌ای داشته‌اند یا دچار مرگ‌های خود خواسته شده‌اند.

در روزهای اخیر، نامعلوم بودن وضعیت آرمیتا عباسی، نگرانی‌ بسیاری از شهروندان، از جمله برخی از شخصیت‌های هنری و ورزشی را در پی داشت. با وجود اظهارات این مقام قضایی استان البرز، همچنان شواهدی در دست نیست که روایت و ادعاهای این مقام قضایی را تایید کند.

XS
SM
MD
LG