لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۴

درخواست عضو کنگره از ایلان ماسک برای کمک به مردم ایران و کوبا


ماریا الویرا سالازار عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان
ماریا الویرا سالازار عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان

ماریا الویرا سالازار عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان با بازنشر سرمقاله هیات تحریریه روزنامه وال استریت جورنال، از ایلان ماسک خواست از طریق اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به ایران و کوبا کمک کند.

خانم سالازار که از ایالت فلوریدا در کنگره آمریکا حضور دارد نوشت: آنچه که تو قصد داری برای مردم ایران انجام بدهید عالی‌ ست. آنها جان شان را برای آزادی به خطر انداخته‌اند. مردم کوبا هم هر روز اعتراض می‌کنند و خواستار پایان رژيم کاسترو هستند. به ما برای اینترنت بدون سانسور کمک کن.

این عضو کنگره سرمقاله هیات تحریریه روزنامه وال استریت جورنال را منتشر کرده که از تلاش ماسک برای کمک به معترضان ایرانی می‌گوید.

بیست عضو دموکرات و جمهوریخواه مجلس نمایندگان نامه‌ای را امضا کرده‌اند که از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهد با استثنا کردن ایران از برخی تحریم‌ها، اطمینان کسب کند که مردم ایران به تکنولوژی‌های دورزدن فیلتر توسط حکومت ایران دسترسی داشته باشند.

واکنش اعضای کنگره بعد از درخواست ایلان ماسک است که گفته بود اگر ایالات متحده، ایران را از فهرست تحریم‌های مربوط به تجهیزات ماهواره و اینترنتی استثنا کند،‌ او قادر بود دسترسی ایرانیان به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. هنوز مشخص نیست در صورت موافقت دولت آمریکا،‌ چه زمان، ‌اینترنت ماهواره استارلینک قابل دریافت در ایران باشد.

در روزهای اخیر بسیاری از شهرهای ایران شاهد اعتراضات شدید مردم علیه حکومت ایران بوده و همزمان حکومت نیز اینترنت را در برخی شهرها کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG