لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۴

حمله به سه طلبه در مشهد؛ آخرین وضعیت دو روحانی مجروح در بیمارستان


یکی از این طلبه‌ها بعد از حمله جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند. 
یکی از این طلبه‌ها بعد از حمله جان خود را از دست داد و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شدند. 

چند ساعت بعد از حمله به سه طلبه در حرم «امام رضا» در مشهد، که به مرگ یکی از آنها منجر شد، رییس بیمارستان شهید کامیاب مشهد گفت: دو روحانی مجروح حادثه حرم در وضعیت پایدار قرار دارند.

علیرضا محمودی با بامداد چهارشنبه ۱۷ فروردین با بیان اینکه عمل جراحی اولیه روی این دو نفر انجام شده و مجروحان در وضعیت ثابتی به سر می‌برند از شهروندان خواست «برای نجات این دو طلبه مجروح دعا کنند.»

صدای آمریکا سه‌شنبه شب گزارش داد، نوجوانی ۱۴ ساله در حرم امام هشتم شیعیان، با چاقو به سه روحانی حمله کرد که در این حمله یک نفر از روحانیان کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. در پی این حمله، دادستان عمومی و انقلاب این شهر اعلام کرده بود که «ضارب فردی تبعه خارجی است».

استاندار استان خراسان رضوی هم گفت بر اساس اطلاعات مسئولین امنیتی ضارب این سه روحانی دارای «تفکرات تکفیری و استکبار جهانی» بوده است. یعقوبعلی نظری افزود مشخص نیست، چه عواملی در پشت صحنه به ضارب کمک می‌کردند اما این موضوع در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، این ۳ طلبه «جهادی» و در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد برای هماهنگی فعالیت‌های ماه رمضان بودند.

ایرنا هویت فرد کشته شده، «محمد اصلانی» و «طلبه جهادگر» اعلام کرده و دو فرد دیگر با نام خانوادگی «دارایی» و «پاکدامن» معرفی شده‌اند.

واکنش‌ها در شبکه‌های مجازی درباره وقوع این حادثه متفاوت است و برخی از کاربران به شادی هواداران جمهوری اسلامی نسبت به حملات مشابه به شهروندان اسرائیلی اشاره کرده‌اند.

برخی نیز به کشته شدن و فشار بیش از حد به مردم ایران از سوی «آخوندها» در جمهوری اسلامی اشاره کرده‌اند و ایجاد ناامنی برای روحانیان را واکنشی به اقدامات حکومت دانسته‌اند.

شامگاه یک‌شنبه نیز دو طلبه اهل تسنن در گنبد کاووس در استان گلستان به ضرب گلوله کشته شدند.

کانال خبری سنی‌نیوز که اخبار مربوط به سنی‌ها در ایران را پوشش می‌دهد، هویت این دو روحانی ترکمن را «گل‌محمد آخوند پژمان» و «عبدالرحمان خوجه» اعلام کرد و نوشت آن دو پیش از اقامه «نماز تراویح» توسط چند فرد مسلح به سلاح گرم به ضرب گلوله به قتل رسیدند

XS
SM
MD
LG