لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۷

ادامه افزایش لگام‌گسیخته قیمت ارز در ایران؛ دلار در بازار آزاد به ۲۲ هزار تومان رسید


برخی کاربران توئیتر تصاویری از دلار ۲۲ هزار تومانی در بازار آزاد ایران را منتشر کرده‌اند
برخی کاربران توئیتر تصاویری از دلار ۲۲ هزار تومانی در بازار آزاد ایران را منتشر کرده‌اند

در ادامه افزایش بی‌سابقه قیمت ارز و کاهش ارزش واحد پول ملی در ایران، قیمت هر دلار آمریکا بر اساس نرخ‌های اعلام شده برخی صرافی‌های داخل ایران روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه به بیش از ۲۲ هزار تومان رسید.

برخی کاربران توئیتر تصاویری از قیمت ۲۲ هزار تومانی فروش دلار در بازار آزاد ایران را منتشر کرده‌اند. همچنین در بازار آزاد ایران یورو به قیمت ۲۴ هزار و ۷۹۵ تومان معامله شد و قیمت هر سکه طلا نیز از مرز ۱۰ میلیون تومان گذشت.

افزایش دوباره قیمت ارز در ایران که در چند هفته اخیر آغاز شده است، همچنان با رکوردشکنی به مسیر خود ادامه می‌دهد. برخی رسانه‌های داخل ایران نیز قیمت دلار در بازار آزاد را بین ۲۱ هزار و ۵۰۰ تا ۲۲ هزار تومان برای فروش گزارش داده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در آذر ماه سال گذشته درباره وضعیت اقتصادی ایران گفته بود: «ایران کشور متفاوتی است. ایران اکنون پر از قیام و شورش است. ما تحریم های شدیدی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کردیم. رشد اقتصادی‌‌شان ۲۵ درصد سقوط کرد. ما هرگز نمی‌توانیم اجازه بدهیم که رژیم ایران سلاح هسته‌ای داشته باشند. آنها به شورشیان سلاح می‌دهند.»

ایالات متحده از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ با اعلام این که توافق هسته‌ای برجام مانع فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده جمهوری اسلامی، به عنوان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان، نشده است، از برجام خارج شد.

XS
SM
MD
LG