لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کرونا، فقرا را فقیرتر کرده است

کرونا، فقرا را فقیرتر کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: تعداد زیادی از مشاغل به علت کرونا تعطیل شدند و خانواده‌های زیادی منبع درآمدی خود را از دست دادند و هر چند تبعات کرونا شامل همه قشرها به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده اما به کارگران و اقشار ضعیف از نظر اقتصادی و جانی فشار بیشتری وارد کرده و برخی حتی به نان شبشان محتاج هستند.

وی ادامه داد: کارگران و دست‌فروشان اندک درآمدی که داشتند را از دست دادند و هیچ اندوخته‌ای هم ندارند، مردم در حال حاضر در شرایط بحرانی قرار دارند و در این رابطه تعدادی از مردم در تماس‌هایی که با نمایندگان دارند، اعلام کردند که از تامین نیازهای ضروری خود عاجز هستند و برخی از آنها حتی درخواست ۵۰ هزار تومان پول داشتند. وظیفه دولت است که حمایت از اقشار آسیب‌پذیر را در دستور کار قرار دهد و بسته‌های حمایتی را مدنظر قرار دهد و همچنین حساب آنها را شارژ کند تا بتوانند طی دو تا سه ماه آینده نیازهای خود را تامین کنند.

منبع : روزنامه توسعه ایرانی

قیمت مسکن در تهران ماهیانه ۳ درصد افزایش یافت


به گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، تحولات بازار مسکن در شهر تهران از بهمن ماه ۱۳۹۷ تا دی ماه ۱۳۹۸ نشان می‌دهد میانگین رشد متوسط قیمت مسکن به صورت ماه به ماه قبل برای یک دوره ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه سال جاری در شهر تهران ۳.۱ درصد رشد بوده است. در این بازه زمانی متوسط قیمت مسکن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ بیشترین رشد معادل ۱۱.۴ درصد و در شهریور ماه کمترین رشد معادل ۳.۵- را تجربه کرده است.

بیشترین رشد متوسط قیمت مسکن در دی ماه ۱۳۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱۶ به میزان ۶۸ درصد تعلق داشته و از سوی دیگر بررسی متوسط قیمت مسکن بر اساس متراژ های مختلف واحدهای مسکونی نشان می‌دهد قیمت در دی ماه سال جاری در کلیه بازه ها دارای رشد بوده و واحدهای مسکونی با متراژ کمتر از ۴۰ متر مربع بیشترین رشد قیمت را به میزان ۵۱.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل تجربه کرده‌اند.

همچنین متوسط قیمت مسکن شهر تهران در دی ماه سال جاری ۱۳.۸ میلیون تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل ۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۲ درصد افزایش داشته است.

منبع:‌ اقتصاد آنلاین

XS
SM
MD
LG