لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت پروازها و کنسلی روزانه ۸ هزار بلیط قطار به خاطر کرونا

کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت پروازها و کنسلی روزانه ۸ هزار بلیط قطار به خاطر کرونا

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت، تقاضای سفر در حمل‌ونقل هوایی به‌شدت کاهش یافته و شیوع بیماری کرونا موجب شده است هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی با کمتر از ۵۰ ‌درصد ظرفیت پرواز کنند و ابطال بلیت از سوی مسافران ادامه دارد.

وی گفت: «با شیوع بیماری و کاهش تقاضای سفر، تعداد زیادی از ناوگان حمل‌ونقل هوایی از چرخه عملیات خارج شده است.»

عضو هیات‌مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی نیز گفت: «هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا، روزانه ۷ تا ۸‌ هزار بلیت قطار کنسل و استرداد می‌شود.»

منبع: روزنامه شهروند

با وجود شیوع کرونا اصول بهداشتی در کمپ‌های کارگری رعایت نمی‌شود


به‌رغم آمار رسمی صفر درصدی ابتلا به کرونا در استان بوشهر، مردم محلی و کارگران عسلویه و کنگان نگران هستند. این کارگران می‌گویند هنوز بسته‌های بهداشتی دریافت نکرده‌ایم.

کارگران پیمانکاری این منطقه نفتی می‌گویند: به خاطر تردد زیاد در این منطقه و همچنین زندگی اشتراکی در کمپ‌های کارگری، اوضاع نگران‌کننده است. کارگران غیربومی در این منطقه، در کمپ‌های مشترک زندگی می‌کنند و محل خواب، رستوران، سرویس بهداشتی و حمام اشتراکی دارند. شیوه کار این کارگران ۱۴-۱۴ یا ۲۳-۷ است بنابراین در هر ماه، چند هزار کارگر بعد از گذراندن روزهای مرخصی در استان‌های دیگر به عسلویه و کنگان بازمی‌گردند و همین امر می‌تواند خطر ابتلا به کروناویروس را افزایش دهد.

کارگران عسلویه و کنگان که ناچار به ماندن در پارس جنوبی و دور از خانواده‌های خود هستند، خواستار کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های استان بوشهر هستند تا آمار صفر ابتلا به کرونا در این استان نفتی ثابت بماند و موردی از ابتلا در میان کارگران دیده نشود.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

XS
SM
MD
LG