لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۳

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیش از ۴ درصد کودکان کار مبتلا به ویروس ایدز هستند

آمار ۳۰ درصدر زنان بیکار در ایران


رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: تنها ۱۶.۵ درصد از زنان در بازار کار فعال هستند و طبق آخرین ارزیابی مرکز آمار ایران حدود ۳۰ درصد از بیکاری موجود، سهم زنان است. کارفرمایان برای جذب آنها سخت‌گیری می‌کنند و خانم‌های متاهل را استخدام نمی‌کنند تا مجبور نشوند به وی مرخصی زایمان بدهند، یا حتی پرداخت حداقل دستمزد و ساعت قانونی کار را هم در مورد آنها رعایت نمی‌کنند.

وی افزود: امروز حتی کودکان هم از آثار شوم خصوصی‌سازی در امان نیستند چرا که پدر و مادرهایی که به سبب تعطیلی مشاغل‌شان بیکار شده‌اند، فرزندان زیر ۱۸ سال دختر و پسر خود را روانه بازار کار کرده‌‌اند. افراد طماع کودکان را مورد بهره‌کشی و آزار جنسی قرار می‌دهند، بنابراین در سایه روح منفعت‌طلبانه خصوصی‌سازی، خانواده‌ها، بهترین سال‌های عمر کودکان خود را هم برای فروش گذاشته‌اند.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

بیش از ۴ درصد کودکان کار مبتلا به ویروس ایدز هستند

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران گفت: براساس مطالعات صورت گرفته برروی هزار نفر از کودکان کار، ۴.۵ درصد آنها به ویروس ایدز مبتلا هستند.

وی افزود: وظیفه همه ما این است که جلوی ویروس کشنده ایدز را بگیریم، اما صدا و سیما در یاد دهی راه‌های جلوگیری از شیوع ایدز سکوت کرده و به علت بی توجهی به ایدز، رشد آن در ایران گسترش یافته و این بیماری در بانوان به شدت در حال گسترش است.

منبع: ایرنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG