لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| داروخانه‌ها در آستانه ورشکستگی

قطعی آب ۲۴۰ روستا در سیستان و بلوچستان


مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با وقوع سیل در مناطق جنوبی ۲۴۰ روستا در استان سیستان بلوچستان با قطعی آب مواجه شدند که در برخی از نقاط که امکان تردد وجود دارد با استفاده از تانکر و مخازن سیار آبرسانی صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز برای تیم‌های عملیاتی به دلیل قطعی خطوط ارتباطی امکان خدمات رسانی در برخی از روستا‌ها وجود ندارد از سوی دیگر به دلیل رعایت ایمنی مشترک در برخی از مناطق درگیر سیل نمی‌توان برق رسانی کرد و در حال حاضر ارتباط مخابراتی بدلیل قطع فیبر نوری امکان‌پذیر نبوده و راه‌های مواصلاتی شهرستان‌های نیکشهر و قصرقند، نگور، پلان، دلگان، کنارک در محدوده زرآباد استان سیستان و بلوچستان مسدود است.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

داروخانه‌ها در آستانه ورشکستگی

رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات سال گذشته داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت، گفت: دولتمردان بدانند داروخانه‌ها در حال ورشکستگی هستند. سازمان بیمه سلامت، نه تنها مطالبات سال گذشته خود به داروسازان را تسویه نکرده، بلکه مصاحبه معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت مبنی بر پرداخت مطالبات داروخانه‌ها تا شهریور ماه، خود کتمان واقعیت‌هاست.

وی افزود: طبق گفته رئیس سازمان بیمه سلامت، بدهی سازمان بیمه سلامت بابت مطالبات سال گذشته موسسات درمانی ۳۷۰۰ میلیارد است. متاسفانه باید اعلام کنیم که عامل بسیاری از مشکلات دارویی کشور، عدم پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌ها توسط سازمان‌های بیمه‌گر است که داروخانه‌ها را به ورشکستی کشانده است.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG