لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۰

مهدی کروبی به خامنه‌ای: رسوایی شلیک به هواپیمای مسافربری تنها موردی نیست که مسئولیتش با شماست


مهدی کروبی - آرشیو
مهدی کروبی - آرشیو

مهدی کروبی از مقامات ارشد پیشین جمهوری اسلامی در نامه‌ای به علی خامنه‌ای او را فاقد شروط لازم برای رهبری مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی دانست.

رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی پس از این که جمهوری اسلامی ناچار به اعتراف شد هواپیمای مسافربری اوکراین توسط موشک سپاه سرنگون شده است٬ خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشته است: « جنابعالی به عنوان فرمانده کل قوا مسئولیت مستقیم این امر را بر عهده دارید، بفرمایید آیا در صبحگاه چهارشنبه در جریان این فاجعه بودید؟ یا همانطور که رسانه های نزدیک به شما مدعی اند شما روز جمعه در جریان این موضوع قرار گرفته اید؟»

آقای کروبی سپس نتیجه گرفته که در هر دو صورت خامنه‌ای شرایط لازم برای رهبری را ندارد و تاکید کرده است: « این رسوایی تنها موردی نیست که مسئولیت مستقیم آن به شما بر می گردد. فقدان رسیدگی دقیق به ماجرای قتل های زنجیره ای، تقلب در انتخابات و سرکوب خونین معترضین۸۸ ، سرکوب معترضین ۹۶ و نهایتاً مردم به ستوه آمده در ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸.»

مهدی کروبی که بر اثر اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در حصر خانگی قرار گرفته است٬ با علی خامنه‌ای اختلاف نظر شدید پیدا کرده اما همچنان از معتقدان به جمهوری اسلامی و مدافع بسیاری از سیاست‌های آن است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG