لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۹.۴ درصد از جمعیت فعال استان تهران در پاییز امسال بیکار بوده‌اند

۹.۴ درصد از جمعیت فعال استان تهران در پاییز امسال بیکار بوده‌اند

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: براساس آخرین نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر استان تهران در فصل پاییز سال جاری، برابر با ۹.۴ برآورد شده است. به تعبیری دیگر، ۹.۴درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار) استان تهران در پاییز امسال بیکار بوده‌اند.

وی اظهار کرد: نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر، در پاییز ۱۳۹۸ برای کل ایران ۱۰.۶ درصد بوده است و بیشترین نرخ بیکاری در پاییز ۱۳۹۸ در استان کرمانشاه با ۱۶.۳درصد گزارش شده است.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

افزایش سالمندان و کودک همسران متقاضی «وام ازدواج» در سال ۹۸


معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال ۹۶ تعداد افراد بالای ۶۰ سال که وام ازدواج دریافت کرده‌اند، ۲۲۴ نفر بوده که این رقم در سال ۹۷ به سه هزار و ۵۳۰ نفر و در پنج ماهه نخست سال ۹۸ به دو هزار و ۲۴۴ نفر رسیده است و این موارد روی میانگین سن ازدواج در ایران هم موثر هستند.

وی همچنین گفت: بر اساس آمار سال ۹۶، تعداد افراد زیر ۱۵ سال دریافت کننده وام ازدواج ۵۱ نفر بوده است. از آنجایی که وام ازدواج به دختران از ۱۳ سال و به پسران از ۱۵ سال پرداخت می‌شود، این افراد شامل دختران بین سنین ۱۳ تا ۱۵ سالی هستند که تسهیلات مذکور را دریافت کرده‌اند. بر اساس اعلام بانک مرکزی، در سال ۹۸ تا پایان مرداد ماه چهار هزار و ۴۶۰ دختر زیر ۱۵ سال وام ازدواج را دریافت کرده‌اند.

منبع: روزنامه شرق

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG