لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نیم میلیون کودک ایرانی، شاغل و یا در جست‌وجوی کارند

نیم میلیون کودک ایرانی، شاغل و یا در جست‌وجوی کارند

بر اساس یافته‌های مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بررسی وضع فعالیت کودکان ۱۰ تا ۱۷ ساله ایران در سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که از حدود ۹ میلیون کودک، حدود ۴۹۹ هزار کودک فعال (شاغل) و در جست‌وجوی کار هستند.

از میان این کودکان حدود ۴۱۰ هزار کودک شاغل و ۸۹ هزار کودک در جست‌وجوی کار بوده‌اند که نسبت به سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ کودکان شاغل به ترتیب ۱۰.۲ و ۱۱.۵ درصد افزایش و کودکان در جست‌وجوی کار در سال ۱۳۹۴ با افزایش ۷ درصدی و در سال ۱۳۹۵ با کاهش ۱۳.۵ درصد روبه‌رو بوده است.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۸۰ هزار نفر در سال دچار گازگرفتگی می‌شوند


مدیر انجمن جامعه ایمن کشور گفت: طبق آمار‌های گذشته وزارت بهداشت، سالیانه حدود ۸۰ هزار نفر دچار گاز گرفتگی می‌شوند که بخش عمده آن خفیف است و حدود یک درصد معادل ۸۰۰ نفر آن منجر به فوت می‌شود.

وی در ادامه گفت: کمتر از یک سوم ۸۰۰ نفر فوتی بر اثر مرگ خاموش از مشترکان گاز طبیعی و شهری استفاده می‌کنند و دو سوم آن ربطی به استفاده از گاز ندارند و با سوخت دیگر و استفاده از سوخت فسیلی قربانی می‌شوند.

منبع: خبرگزاری میزان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

هوای اهواز برای تمام گروه‌ها ناسالم است


بر اساس آمار مرکز کنترل کیفیت هوا در شهر اهواز شاخص میزان ذرات معلق برابر با ۱۲۰ گزارش و هوا برای تمام گروه‌ها ناسالم اعلام شده است.

شاخص کیفی هوا (AQI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را در سطوح مختلف نمایش می‌دهد. در صورتی که این شاخص کمتر از ۵۰ باشد هوا در شرایط پاک، در صورتی که بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشد هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، در صورتی که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ باشد ناسالم برای همه گروه‌های سنی، در صورتی که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ باشد بسیار ناسالم و در صورتی که بیش از ۳۰۰ باشد شرایط هوا خطرناک ارزیابی می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG