لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نرخ اجاره مسکن در تهران ۲۸ درصد افزایش یافت

نرخ اجاره مسکن در تهران ۲۸ درصد افزایش یافت

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در آذر امسال نسبت به ماه مدت مشابه پارسال افزایش یافته است و کرایه مسکن در شهر تهران بیش از ۲۸ درصد نسبت به پارسال بیشتر شده است.

همچنین کرایه مسکن در کل مناطق شهری کشور نسبت به پارسال بیش از ۳۰ درصد افزایش را تجربه کرده است، البته اجاره بهای مسکن در تهران در مهر ماه امسال به بالاترین میزان رسیده بود.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کاهش ۲۵ درصدی تولید خودرو در ۹ ماهه امسال


تولید انواع خودرو در ۹ ماهه امسال به ۵۷۲ هزار و ۹۶۵ دستگاه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۴.۸ درصد افت داشته است. از این رقم، ۵۲۴ هزار و ۱۶۷ دستگاه مربوط به تولید سواری بوده که در این بخش نیز شاهد کاهش ۲۶.۳ درصدی در مقایسه با تولید ۹ ماهه سال گذشته هستیم.

از ابتدای سال تا پایان آذر امسال تولید ون با افت ۸۶.۲ درصدی و تولید مینی‌بوس و میدل‌باس نیز با افت ۵۴.۶ درصدی همراه بوده است. همچنین در این مدت تولید اتوبوس ۲۸.۴ درصد و تولید کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۷۳.۷ درصد افت داشته است.

در ارزیابی تولید خودرو طی ۹ ماهه امسال در ایران خودرو نیز باید به کاهش ۲۷.۶ درصدی تولید انواع خودرو اشاره کنیم و همچنین در این بازه زمانی تولید دستگاه سواری در گروه ایران خودرو نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶.۹ درصد افت داشته است.

تولید انواع خودرو در ۹ ماهه توسط گروه صنعتی سایپا نیز با افت ۸.۷ درصدی همراه بوده و در این مدت تولید سواری توسط گروه سایپا نیز نسبت به ۹ ماهه سال گذشته ۱۲.۷ درصد کاهش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

نیمی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی اهواز خودرو ندارند


رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: در بارندگی اخیر ۱۹ خودروی سازمان آتش‌نشانی اهواز از گردونه فعالیت خارج شدند که بازسازی و برگرداندن این خودروها بالغ بر ۷.۵ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد و در حال حاضر هفت ایستگاه از ۱۴ ایستگاه سازمان آتش‌نشانی اهواز فاقد خودروی آتش‌نشانی هستند.

وی افزود: ۱۴ ایستگاه آتش‌نشانی باید ۱۶۴ خودرو داشته باشند اما در این تعداد ایستگاه، تنها ۵۶ خودرو داریم که ۱۹ خودرو از این تعداد، از گردونه فعالیت خارج شده‌اند. همچنین از سال ۸۹ به بعد هیچگونه تجهیزاتی به سازمان آتش‌نشانی اهواز افزوده نشد و اکنون لباس ایمنی و آتش‌نشانی برای آتش‌نشانان نداریم و با کمبود دستگاه تنفسی نیز مواجه هستیم.

این مقام مسئول در ادامه گفت: به تناسب جمعیت اهواز، تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی اهواز باید به ۲۳ ایستگاه و خودروهای آتش‌نشان نیز باید به ۱۸۴ خودرو افزایش یابند. همچنین ۶۷۰ باید نیرو داشته باشیم اما اکنون ۳۶۰ نیرو داریم.

منبع: اعتماد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کمبود کادر پرستاری در کرمانشاه


مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیش از ۳۷۰۰ پرستار در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فعالیت می‌کنند، بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ۳۶۶۸ تخت موجود و ۳۷۲۳ پرستار شاغل در بخش‌های بالینی به ارائه خدمات پرستاری در استان می‌پردازد. این درحالیست که در شاخص استاندارد کشوری تعداد پرستار به تخت ۱.۵ الی ۱.۸ است درحالی‌که این شاخص در استان کرمانشاه ۱.۰۲ است و کمبود نیرو و معوقات مالی وجود دارد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

XS
SM
MD
LG