لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود

۴۲ درصد بنگاه‌های مشکل‌دار نیمه فعال است

بنگاه‌های تولیدی
بنگاه‌های تولیدی


بر اساس گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فهرست بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار، ۴۲ درصد از این بنگاه‌ها نیمه ‌فعال و حدود سه درصد هم به دلایل و مشکلات خاص تعطیل هستند. این بنگاه‌ها مشکلات متفاوتی دارند؛ برخی از این مشکلات مربوط به سوء مدیریت و نداشتن بهره وری به دلیل فرسودگی یا به روز نبودن خطوط فرآیند تولید هستند؛ همچنین اختلافات حقوقی نیز از مشکلات برخی از این واحدهاست.

وی در ادامه گفت: بخشی از مشکلات این واحد‌ها هم به دلیل پایین بودن توان جذب سرمایه یا تأمین نقدینگی یا عدم توان قدرت رقابت در بازار‌های فروش چه در بازار داخل و چه در بازار خارج و داشتن بدهی‌های بانکی و مشکلات مشابهی دیگری است.

منبع: روزنامه جوان

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۳ هزار متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در ایران


رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور با انتقاد از آنچه که دخالت غیر متخصصان و داروسازان در زمینه تجهیزات پزشکی خواند، گفت: مسئول فنی تجهیزات پزشکی یک کار کاملا تخصصی است که نیاز به تحصیل علم در آن زمینه را دارد و یک غیر متخصص صلاحیت اظهارنظر در این زمینه را ندارد.

وی همچنین گفت: در حال حاضر برخی داروسازان به عنوان مسئول فنی تجهیزات پزشکی در داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها مشغول به کار هستند و ورود داروسازان به حوزه تجهیزات پزشکی منجر به بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته تجهیزات پزشکی خواهد شد؛ چنانچه اکنون نیز سه هزارنفر متخصص تجهیزات پزشکی بیکار در ایران وجود دارد.

منبع: ایسنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

رشد کسری بودجه در دهک‌های پایین جامعه طی سال۹۷


در سال ۱۳۹۶ مابه‌التفاوت درآمد ماهانه خانوارهای شهری دو دهک اول و خانوارهای روستایی چهار دهک اول نسبت به هزینه‌شان منفی بوده یعنی با کسری بودجه مواجه بوده‌اند که در سال ۱۳۹۷ این وضعیت به خانوارهای شهری سه دهک اول و خانوارهای روستایی پنج دهک اول گسترش یافته است.

درحالی میانگین درآمد یک خانوار شهری ایرانی ۳.۶ میلیون تومان بوده، هزینه‌های خانوار شهری دهک اول حدود ۲۰۰ هزار تومان از درآمدها بیشتر بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

۳۰ درصد دانش‌آموزان استانداردهای سلامت روان را ندارند


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز با انبوهی از آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم که نسبت به قبل پیچیده‌تر شده است و در حال حاضر ۳۰ درصد دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در حوزه سلامت روان از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و یک درصد دانش‌آموزان نیاز به خدمات اورژانسی در حوزه آسیب‌های روانی دارند که عدد کمی نیست و باید هوشیار باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ساعتی صندلی اتوبوس‌های پایتخت و راه‌اندازی سامانه‌ای ویژه در این زمینه خبر داد و گفت در حال حاضر آمار دقیقی از تأثیر گرانی بنزین بر تعداد مسافران اتوبوس اعلام نشده، اما یکی از راهکارها در شرایط موجود امکان خرید صندلی برای مسیرهای خاص توسط مسافر است که این سیستم DRT نام دارد.

وی گفت: یکی از دلایل این کار افزایش مسافران در ساعات اوج رفت‌وآمد است و می‌توانیم برای دو ساعتی که اوج ترافیک است، فروش ساعتی صندلی‌های اتوبوس را انجام دهیم. این موضوع سبب می‌شود که رانندگان اتوبوس‌ مجبور نباشند با سرفاصله کوتاه یا مسافران اندک تردد کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG