لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۵

واقعیت‌هایی از داخل ایران| صرافی‌های ایران در نبود اینترنت تعطیل شدند

صرافی‌های ایران در نبود اینترنت تعطیل شدند

دبیر کل کانون صرافان اظهار داشت: صرافی‌ها در حال حاضر در نبود اینترنت برای برقراری ارتباطات بین‌المللی با مشکلات زیادی مواجه هستند. ساز و کار مالی صرافی‌ها که با خارج از کشور انجام می‌‌شد با مشکل مواجه شده، امکان ارسال حواله‌ها وجود ندارد و در دریافت‌ها هم مشکلاتی وجود دارد.

وی گفت: عدم ارتباط با صرافی‌های خارج از کشور و عدم ارسال و دریافت حواله‌ها نمی‌تواند عامل افزایش قیمت ارز باشد اما به طور قطع باعث افزایش عمق رکود شده است و شرایط صرافی‌ها دقیقا مانند روزهای تعطیل است و عملا قطعی اینترنت باعث تعطیلی صرافی‌ها شده است.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

دولت ایران در رده ناکارآمد ترین دولت‌های جهان قرار گرفت

The World Bank | بانک جهانی
The World Bank | بانک جهانی


بانک جهانی طی گزارشی به بررسی وضعیت کارآمدی دولت‌‎ها در ۲۰۹ کشور جهان پرداخته و دولت ایران در شاخص کارآمدی دولت‌ها از صد نمره، نمره ۳۷.۵ را بدست آورده و در رده بندی جهانی جایگاه ۱۳۱ را به خود اختصاص داد و پایین تر از دولت‌هایی مثل سنگاپور، سوئیس، آندورا، امارات، تایوان، قطر، هند و اردن قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

استان سیستان و بلوچستان بالاترین درصد چند همسری را به خود اختصاص داد


نگاهی بر آمارهای اطلس وضعیت زنان و خانواده که بر مبنای سال ۹۵ تهیه شده، نشان می‌دهد بالاترین درصد زنانی که همسرشان بیش از یک زن دارند، متعلق به استان «سیستان و بلوچستان» است، به طوریکه ۱۴.۹ درصد زنان استان سیستان و بلوچستان شوهرشان بیش از یک همسر دارد، پس از آن استان هرمزگان با نرخ ۷.۰۳ درصد نسبت به سایر استان‌ها در رتبه دوم قرار گرفته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

بیش از ۳۵ هزار راننده کامیون در ایران بیمه‌ نیستند


رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی کامیون‌داران حمل و نقل سراسر ایران گفت: بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر از رانندگان کامیونی که در یک سال اخیر به این صنف پیوسته‌اند از حمایت‌های دولتی در بحث بیمه محروم مانده‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت، بیمه رانندگان کامیون که بر اساس ۱.۵ برابر حداقل حقوق پرداخت می‌شود، اجباری است و دولت در گذشته ۵۰ درصد از ۲۷.۵ درصد حق بیمه رانندگان کامیون را پرداخت می‌کرد، اما در یک سال اخیر این کمک‌ها قطع شده و رانندگان مجبورند تمامی حق بیمه را خودشان بپردازند.

منبع: ایلنا

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

کارگرانی که شکایت می‌کنند، بیکار می‌شوند


یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی گفت: شرایط اقتصادی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار باعث شده که بسیاری از کارگران فاقد بیمه از کارفرما شکایت نکنند تا مبادا بیکار شوند و کارگر دیگری جای آنها را بگیرد.

وی گفت، کارگران فاقد بیمه حداقل‌های قانون کار را نمی‌گیرند و تعداد این کارگران در ایران کم نیست و از منشی مطب دندانپزشکی گرفته تا دست‌فروش و کارگر واحدهای زیرپله‌ای و زیرزمینی و میادین از حداقل‌های قانون کار محرومند و نه تنها دستمزد مصوب قانونی را نمی‌گیرند، بلکه برای آنها بیمه هم رد نمی‌شود.

منبع: روزنامه توسعه ایرانی

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG