لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بی‌حجاب برخورد می‌کند

نیروی انتظامی با سلبریتی‌های بی‌حجاب بر خورد می‌کند

فرمانده انتظامی پایتخت، درخصوص انتشار تصاویر بدحجابی و بی‌حجابی توسط برخی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی اظهار داشت: هنرمندان، ورزشکاران و افراد مشهور در این حوزه‌ها به برکت همین سینما و تلویزیون ایران مشهور و معروف شده و مردم برای آن‌ها احترام قائل هستند؛ پس لازم است قوانین و شئونات را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: در برخورد با تخلفات به ویژه با کسانی که شئونات را رعایت نمی‌کنند هیچ فرقی برای پلیس به عنوان مجری قانون وجود ندارد و برایش فرقی نمی‌کند که این فرد کیست و چه کاره است؛ کما اینکه بعضی از این‌ها را دعوت کرده‌ایم؛ در بین آن‌ها هم هنرمند بودند و هم مسئول؛ آمدند و تذکر دادیم؛ البته هم اکنون هم در حال تذکر دادن هستیم امیدواریم که تذکرات مفید واقع شود و ما مجبور به دعوت از آن‌ها نشویم.

منبع: جوان آنلاین

خودروهای ایران‌خودرو باز هم گران شد

در حالی که ایران‌خودرو دو روز پیش قیمت دو محصولش را افزایش داده بود، امروز نیز قیمت چهار محصول دیگر را افزایش داد؛ این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که بازار خودرو به سمت ثبات و کاهش قیمت‌ها در حرکت بود اما این اقدام خودروسازان برای افزایش قیمت شش محصول در کنار بازگشت نرخ‌ها به سایت‌های خرید و فروش خودرو باعث توقف این روند شد و حالا قیمت‌ها در بازار روندی افزایشی به خود گرفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: در شرایطی که بازار روندی نزولی دارد، دلیلی برای افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروسازان وجود ندارد و خودروسازان با افزایش قیمت محصولاتشان به گران شدن خودرو در بازار دامن می‌زنند.

منبع: خبرگزاری فارس

بیش از ۴۰۰ نفر در بهار ۹۸ جان خود را در حوادث کار از دست دادند

اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی ایران گفت، در سه ماه ابتدایی امسال بیشترین آمار تلفات حوادث ناشی از کار در استان‌های تهران با ۱۱۰ نفر ثبت شده است.

بر اساس میزان مرگ‌ها در مقایسه با جمعیت هر استان، استان‌های بوشهر با ۴.۴ و پس از آن یزد با ۳.۶ و تهران با سه متوفی در هر صدهزار نفر جمعیت بیشترین میزان مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار را داشته‌اند.

همچنین در حوادث ناشی از کار اصلی‌ترین علت مرگ را سقوط از بلندی تشکیل داده است. در این مدت ۱۵۴ نفر از متوفیان حوادث کار بر اثر سقوط از بلندی جان خود را از دست داده اند که ۵.۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

پس از آن برخورد جسم سخت با ۱۱۳ مورد، برق گرفتگی با ۶۰ مورد، سوختگی با ۴۳ نفر و کمبود اکسیژن با ۱۷ فوتی در رتبه‌های بعدی علل مرگ بر اثر حوادث کار قرار می‌گیرند و ۳۴ نفر دیگر نیز به دلایلی دیگر در حوادث کار جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان‌ها اعلام شد

در تیر ماه عدد شاخص کل برای خانوارهای ایران نسبت به ماه قبل ٢.٨ درصد افزایش را نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای ایران مربوط به استان لرستان با ۵.۴ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای ایران ۴۸.۰ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام با ۶۰.۸ درصد است یعنی خانوارهای ساکن استان ایلام به طور متوسط ١٢.٨ درصد بیشتر از میانگین کل ایران نسبت به تیر ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای ایران به عدد ۴۰.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کردستان با ۴۸.۸ درصد است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در تیر ماه ۱۴.۷ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٠ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در تیر ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری به ۱۷۸.۴ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٩ درصد افزایش نشان می‌دهد و بیشترین نرخ تورم به استان لرستان با ۶.۲ درصد افزایش است.

در همین ماه عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی به ۱۸۶.۵رسید که نسبت به ماه قبل ١.٨ درصد افزایش نشان می‌دهدو بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان‌های اصفهان و البرز با ٣.٨ درصد است.

منبع: مرکز آمار ایران

وجود ۵۰۰۰ پرستار بیکار در ایران

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: در بعضی استان‌ها تعداد مشخصی پرستار بیکار داریم که در مجموع ۵۰۰۰ پرستار بیکار در ایران می‌شوند. در خیلی از استان‌های پرستار خیلی نیاز هست و اعلام نیاز هم می‌کنند، اما کسی نمی‌رود. از طرفی در برخی از استان‌ها هم به دلیل عدم توزیع درست دانشکده‌ها، بیش از نیاز استان پرستار تربیت کرده‌اند و پرستار هم می‌‌خواهد در همان استان و همان بیمارستانی که می‌‌خواهد بکار گرفته شود.

وی افزود: ما آماری از بیکاران رشته پرستاری داریم که بعد از تحصیل به صنوف دیگر برای کار مشغول می‌شوند و به هر دلیلی که به رشته پرستاری ورود پیدا کرده‌اند، به دلیل سختی کار یا هر دلیل دیگری وارد بازار کار پرستاری نمی‌شوند.

منبع: پایکا اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

XS
SM
MD
LG