لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| اعلام گران شدن قریب‌الوقوع سیمان

اعلام گران شدن قریب‌الوقوع سیمان

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان درباره بازار سیمان گفت: امسال همانند دو سال گذشته از نظر تحویل سیمان به بازار روند ثابتی داشته‌ایم و به دلیل اینکه هزینه‌های تولید سیمان ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش یافته است هم اکنون این قیمت‌ها جوابگوی نیاز کارخانجات نیست و درصورتی که این روند ادامه یابد بسیاری از کارخانجات سیمان تعطیل می‌شود.

وی افزود: گزارش‌های بررسی قیمت سیمان آماده شده و ما بزودی با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت‌های جدیدی را اعلام می‌کنیم.

منبع: خبرآنلاین

تردد بیش از ۵ میلیون خودرو در جاده‌های مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: از ۱۳ خرداد امسال تا امروز، پنج میلیون و ۳۸ هزار ۲۸۷ دستگاه خودرو در جاده‌های استان تردد کردند. این میزان تردد تا ساعت چهار بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۵ خرداد گزارش شده و بیشترین ساعت تردد ۱۹ تا ۲۰ بوده است.

وی افزود: آمار ورودی خودرو‌ها در این مدت به استان ۴۱۲ هزار و ۷۰۶ و خروجی ۲۲۲ هزار و ۲۳۲ دستگاه گزارش شده است.

این مقام دولتی پرترددترین جاده‌های مازندران از ۱۳ خرداد تا امروز را جاده ساری به قائم شهر، بابل به آمل، بابلسر به بابل، قائم شهر به بابل و بالعکس و نیز جاده سوادکوه عنوان کرد و گفت، این استان با آمار ۶.۵ درصدی تردد، رتبه چهارم تردد ایران را داراست.

منبع: وبسایت تابناک

شرایط اقتصادی صنعت کاغذ در ایران نامناسب اعلام شد

مدیرکل دفتر امور طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت گفت: قیمت تمام‌شده کاغذ داخلی از کاغذ وارداتی بالاتر است و همین موضوع باعث می‌شود امکان رقابت از تولیدکننده داخلی سلب شود.

وی افزود: در سال ۹۷ و هم‌زمان با افزایش برخی هزینه‌های تولید، نحوه قیمت‌گذاری کاغذ و شرایط غیر رقابتی کاغذ وارداتی یارانه‌ای با کاغذ تولید داخل، حجم تولید داخل کاهش محسوسی داشته و شاهد افت تولید بوده‌ایم.

مدیرکل دفتر امور طرح‌ها و تامین مالی گفت: با این شرایط، توجیه اقتصادی تولید کاغذ در ایران با چالش جدی روبه‌رو است و ما نمی‌توانیم اصراری بر روی این صنعت به سرمایه‌گذاران داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری آنا

امدادگران مناطق آسیب دیده در معرض آسیب‌های روانی قرار دارند

یک روانشناس حوزه اجتماعی گفت: در هنگام وقوع حوادث طبیعی علاوه بر بیماری‌های پزشکی، بیماری‌های متعدد روانی شکل گرفته و در بین مردم رواج پیدا می‌کند. بسیاری از امدادگران حاضر در مناطق آسیب دیده نیز تحت تاثیر فضای منطقه در معرض درگیری با آسیب‌های روانی قرار می‌گیرند و کسی که در معرض محرک‌های بیرونی قرار می‌گیرد، با فشار درونی شدید مواجه می‌شود.

وی گفت: اختلالات مرتبط با مواد مخدر، اضطراب و دوقطبی پس از وقوع حوادث و بلایای طبیعی افزایش پیدا می‌کنند و متاسفانه در حادثه سیل اخیر سازمان هلال احمر به موضوع حمایت‌های روانی و اجتماعی توجه خوبی را نشان نداد.

منبع: خبرگزاری میزان

شبکه توزیع کالا و خدمات ایران نیازمند اصلاح است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۴ میلیارد دلار ارز برای تامین کالاهای اساسی به دولت داده شده اما هنوز بخشی از کالا با خرید هیجانی کاستی مقطعی و یا ایجاد صفوف طولانی برای تهیه مواجه است که این وجود نواقصی در شبکه توزیع را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: تمامی مشکلات اقتصادی ایران ناشی از تحریم نیست بلکه برخی سیاست‌های غلط در سال‌های قبل توان رقابت پذیری تولید را کم کرده و از سویی نیز ضعف‌های موجود در نظام بانکی چرخش موثر پول در راستای تولید و صنعت را ندارد.

منبع: ایرنا

XS
SM
MD
LG