لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۷

ماز جبرانی از کمدی پلی بین فرهنگ‌ها می‌سازد


ماز جبرانی که متولد تهران است و در شش سالگی٬ اندکی پیش از انقلاب ۵۷ ایران را ترک کرد و با خانواده به آمریکا مهاجرت کرد٬ ضمن فراگیری ارزش‌های آمریکایی ارتباط خود با فرهنگ ایرانی را حفظ کرده است. شاید به همین دلیل باشد که بخش انگلیسی صدای آمریکا عنوان «پل فرهنگی» را برای این هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار انتخاب کرده است.

ماز جبرانی می‌گوید از کودکی عاشق کمدی بوده اما می‌خواسته سلیقه و علاقه خانواده را هم درنظر بگیرد چون همه پدر و مادرها دوست دارند فرزندشان دکتر یا مهندس شود.

به همین دلیل ماز در دانشگاه علوم سیاسی خواند و حتی مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه معتبر «یو سی ال ای» شد اما بالاخره عشق به کمدی و علاقه‌اش به ادی مورفی٬ کمدین آمریکایی کار خودش را کرد و او تمام وقت به کار هنری مشغول شد.

ماز جبرانی که در فیلم کمدی «جیمی وست وود، قهرمان آمریکایی» نقش یک جوان ایرانی عاشق آمریکا که گرین کارت برنده شده را بازی می‌کند٬ همواره به زندگی مهاجران و پیشداوری‌ها درباره آنان توجه ویژه دارد و مباحث سیاسی و اجتماعی را در کمدی‌هایش وارد می‌کند.

او حتی نام تور کمدی خود را «محور شرارت» انتخاب کرد که از تعبیر معروف پرزیدنت بوش درباره ایران٬ عراق و کره شمالی وام گرفته شده بود.

گزارش شپول عباسی درباره ماز جبرانی را می‌توانید اینجا ببینید:

ماز جبرانی یک پل فرهنگی؛ هنرمند آمریکایی ایرانی از زندگی خود می گوید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

XS
SM
MD
LG