لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۴

واقعیت‌هایی از داخل ایران| صادرات سیب زمینی و پیاز ممنوع شد

صادرات سیب زمینی و پیاز ممنوع شد

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در ابلاغی به گمرکات ایران به منظور مدیریت و تنظیم بازار داخلی صادرات سیب زمینی و پیاز را از ۱۵ فروردین تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد.

در بخشی از این ابلاغیه آمده است که: صادرات گوجه فرنگی بر اساس ضوابط بسته بندی ابلاغی، طی نامه مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ سازمان توسعه تجارت ایران و با تایید وزارت جهاد کشاورزی و صادرات رب گوجه فرنگی و فرآورده‌های مرتبط با آن در بسته بندی مصرف کننده کمتر از ۵ کیلوگرم بلامانع می باشد.

منبع: سازمان توسعه تجارت ایران

کاهش ۷۲ درصدی تولید خودرو در سال ۹۷

آرش محبی نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان ایران، گفت: تولید خودرو در آذرماه سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۷۲ درصد افت کرد و پس از آن ۴۰۰ واحد از مجموع حدود یک هزار و ۲۰۰ قطعه ساز، تعطیل یا نیمه تعطیل شد.

آرش محبی نژاد، افزود: تعطیلی و نیمه تعطیلی این واحدهای قطعه سازی، تعدیل ۱۳۰ هزار نفری و تعلیق ۱۵۰ هزار نفری کارکنان این واحدها را به دنبال داشت.

منبع: خبرآنلاین

هشدار فرونشست زمین در تهران

فرونشست زمین در تهران
فرونشست زمین در تهران

علی بیت‌اللهی، دبیر کارگروه ملی مخاطرات طبیعی نسبت به فرونشست زمین در مناطق مرکزی و جنوبی تهران هشدار داد و گفت: خطر فرونشست زمین در سطح شهر تهران به ویژه در قسمت مرکزی و جنوبی شهر از جمله در امتداد خیابان مولوی، حوالی بازار و جنوب تهران بسیار جدی است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل نه تنها در تهران بلکه در مناطق سیل‌زده مثل استان‌های گلستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، همدان و استان‌هایی که تحت تاثیر بلند مدت آب سیلاب قرار می‌گیرند موضوع نشست زمین است. به این معنا در اثر رطوبت و جذب آب، زمین مرطوب شده و حالت نرم می‌گیرد و احتمال نشست‌های موضعی به صورت نقطه‌ای و محلی در پای ابنیه‌ها و سازه‌ها مثل پل‌ها و ساختمان‌ها وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

بیمه‌ها مشکل اصلی در نظام پرداخت است

منوچهر جمالی سوسفی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
منوچهر جمالی سوسفی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

منوچهر جمالی سوسفی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یکی از مشکلات اصلی در پرداخت‌های نظام سلامت را سازمان‌های بیمه گر دانست و گفت: اگر خرید خدمت به درستی انجام شود، شاهد ایجاد معوقات در نظام پرداخت‌ها نخواهیم بود.

وی ادامه داد: اگر سازمان‌های بیمه‌گر حرفه‌ای و با نظارت دقیق عمل کند قطعا از اجرای خدمات القایی جلوگیری می‌شود. تاکنون سازمان‌های بیمه‌گر نقش قلک را بازی می‌کرد به این معنی که دولت بودجه را به سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت می‌کرد و سازمان‌های بیمه گر براساس اسناد و مدارک ارائه شده پرداختی را انجام می‌داد و بسیاری از این مبالغ به اعتقاد بنده نباید پرداخت می‌شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

فروش محدود مرغ تنظیم بازاری در بازار

در حالی که مسئولان دولتی و اتحادیه‌های صنفی معتقدند که گوشت مرغ تنظیم بازاری به قیمت مصرف کننده کیلویی ١١هزار و ۵۰۰ تومان به وفور در بازار یافت می‌شود، وضعیت بازار گویا نشان می‌دهد که مرغ تنظیم بازاری تا این حد فراوانی ندارد و مردم مجبورند این محصول پروتئینی را با قیمت آزاد خریداری کنند.

در میان حدود هشتاد غرفه فروش مرغ در میدان بهمن تهران به عنوان یک مرکز عمده فروشی، تنها چند غرفه محدود، گوشت مرغ تنظیم بازاری می‌فروشند و به گفته فروشندگان مرغ و حتی رستوران داران، تعداد آن‌ها کمتر از آن چیزی است که وفور و فراوانی تعبیر شود.

یکی از فروشندگان گوشت مرغ در بازار گفت: فقط چند غرفه، گوشت مرغ تنظیم بازاری دارند و تعداد آنها به اندازه‌ای نیست که همه بتوانند از آنها خرید کنند.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG